У Вінниці проведуть стратегічні сесії з розвитку енергоспільнот

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

18-19 лютого у Вінниці проведуть стратегічні сесії, присвячені створенню «зелених» енергетичних спільнот. До участі запрошуються представники бізнесу, медичних установ, ОСББ та громадських організацій із досвідом у цій сфері.

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська зазначила, що на стратегічних сесіях планується формування Дорожньої карти створення спільнот зеленої енергетики у ВМТГ.


Стратегічні сесії для формування Дорожньої карти створення спільнот зеленої енергетики у ВМТГ відбудуться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Зелений курс Вінниці: від стратегії до практики», що реалізується Агенцією сталого розвитку «Синергія» та Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» у співпраці з департаментом відновлення та розвитку Вінницької міської ради.

Як зазначають організатори, енергетичні спільноти мають велике значення для України, особливо у контексті повоєнного відновлення, інтеграції до ЄС, а також забезпечення енергетичної, екологічної та кліматичної безпеки. Нинішня криза в електроенергетиці спонукає до пошуку інноваційних рішень, і одним із перспективних підходів є розвиток енергетичних спільнот.

«Війна в Україні, систематичні обстріли енергетичної системи формують необхідність децентралізації енергетичної системи, переходу до екологічно ефективних відновлюваних джерел енергії. Все це може бути досягнуто шляхом впровадження системи заходів, в тому числі і формування енергетичних спільнот, діяльність яких допоможе пришвидшити та масштабувати локальні ініціативи громадян з реалізації проєктів розподіленої генерації ВДЕ та створенню “зелених” робочих місць на теренах Вінниччини, – говорять організатори. – Наразі в національному законодавстві України статус “зелених” енергетичних спільнот чітко не окреслено, що гальмує їх розвиток. Тому важливо закріпити концепцію створення енергетичних спільнот у локальних стратегічних та програмних документах».

Кількість місць обмежена, тому для більшої ефективності стратегічної сесії організатори відбиратимуть учасників із представників різних напрямів.

Подати заявку на участь можна до 12 лютого до 13:00 за посиланням.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook