Спільними зусиллями: мешканці громади долучилися до мапування малих річок – підсумки воркшопу

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вінничани отримали практичні знання з картографування, GPS-навігації та збору даних під час воркшопу, що проходив у межах проєкту з мапування малих річок громади за підтримки ЄС та КП «Інститут розвитку міст».

Головна мета – створення інтерактивної карти численних водних об’єктів, що протікають територією міста. Вона стане важливим інструментом як для збереження їх, так і біорізноманіття поблизу, зазначають організатори.


До воркшопу долучилися 30 учасників, які, внаслідок здобутих знань, підсилять діяльність громадського активу Малих річок. Протягом двох днів, 9-10 травня, вони штудіювали методику дослідження водойм під наставництвом ініціаторки проєкту, просторової планувальниці та архітекторки Марії Смірнової. До речі, на навчання приїхали й співробітниці муніципалітету зі Львова, які також працюють у сфері управління водними об’єктами, тож їм цікавий досвід Вінниці.

«Як бачимо, проєкт “Мапування малих річок Вінницької громади” гідний масштабування на інші регіони. Вінниця виступає першопрохідцем у формуванні громадського активу волонтерів, здатних моніторити стан водних об’єктів, долучатися до просторового планування, – каже Марія Смірнова. – Результатом такої діяльності має стати інтерактивна карта малих річок, що дасть розуміння того, які водойми є відкритими з постійним водотоком, а які з певних причин пересихають чи потребують додаткового догляду та очищення. Протягом травня-липня волонтери та волонтерки невеличкими групами виходитимуть на польові дослідження та за допомогою спеціального мобільного додатку збиратимуть данні за визначеними критеріями та їх прописуватимуть. Далі за справу візьмуться експерти з обробки інформації та створення гугл-мапи. Презентувати її плануємо вже наприкінці вересня».

У перебігу вокшопу учасники мали змогу отримати не лише теоретичні знання, а й закріпити їх на практиці під час обстеження річок Каліча та Чернишка.

«Передусім потрібно пройтися вздовж річки та дослідити її на доступність, визначити, що впливає на стан водойми. Тут включається й елемент громадської науки, адже під час своєї роботи ви зможете побачити рідкісну рослину, птаха, комашку тощо. Така інформація нам потрібні для просвітництва та розуміння того, чим корисні малі річки, який природний потенціал мають. які просторові рішення необхідні для їх збереження та розвитку зелених зон, створення нових об’єктів благоустрою», – пояснила Марія Смірнова учасникам заходу.

А до їх числа, згідно з домовленістю, приєдналося й чимало студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Вінницького національного аграрного університету та Донецького національного університету. Це стане для молоді гарною практикою та принесе користь громаді, переконані викладачі.

«Я думаю, що такий захід дуже важливий не тільки для студентів, а й для всіх жителів міста та, можливо, буде одним із тих гарних прикладів для інших міст України в контексті розвитку екологічної стабільності, – зазначив кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії ВДПУ Володимир Канський. – А для студентів – це у першу чергу можливість набути практичні навички з мапування малих річок міста, дослідження стану їхнього водотоку та продуктивності».

У КП «Інститут розвитку міст» своєю чергою підкреслюють, що цей Проєкт є одним із напрямів втілення Зеленого курсу Вінницької громади, а також Концепції розвитку малих річок Вінниці-2035, затвердженої міською радою влітку 2023 року.

Малі річки Вінниці – невіддільна частина екосистеми міста, яких у нас налічується 64. Покращити стан таких водойм, зробити їх справжньою окрасою громади – основне завдання згаданих ініціатив.

Джерело – новини ВМР

Коментарі у Facebook