Члени парламентського комітету з питань енергетики влаштували публічну прочуханку голові комітету Андрію Герусу.
Вони розкритикували його за неузгоджену поправку, яку народний депутат вніс у законопроект в день голосування.
І все б нічого, але саме після цієї маленької і непомітної зміни в документі одна компанія енергетично незалежної України почала закуповувати російську електроенергію.
Більш того, перша поставка кремлівських кіловат, обурюються депутати, вже відбулася вчора, 1 жовтня. Наслідки можуть бути фатальними для української енергонезалежності, переконані фахівці. Експерти вважають: Росія неодмінно скористається енергетичними важелями для політичних маніпуляцій. Тому, мовляв, це рішення Андрія Геруса необхідно терміново переглянути.
‘Виноситься лобістське питання на користь якогось олігарха. І коли ми почали відстежувати, хто може бути цим олігархом, з’ясувалося – це група’ Приват ‘, яка закупила цю електроенергію. Група’ Приват ‘відноситься до Ігоря Коломойського. Я зараз з цим розбиратися буду, готувати депутатське звернення, запит до правоохоронних органів щодо ситуації, яка виникла ‘, – заявив народний депутат України Михайло Бондар.
Раніше голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець зазначив, що Росія використовує фактор енергозалежності України для геополітичного тиску на владу. Лідер профспілки гірників повідомив, що з учорашнього дня Росія перекрила білоруський коридор поставок енергетичного вугілля в Україну. В результаті є загроза дефіциту енергетичного вугілля в найбільш складний зимовий період.
Нагадаємо, 1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВт. Про це свідчать дані на сайті ‘Укренерго’. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією ‘Юнайтед Енерджі’. Її пов’язують з Ігорем Коломойським.
18 вересня Верховна Рада прийняла закон ‘Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії’, в який голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.