У Кіровоградській області 12-річний хлопець отримав удар розрядом струму в 27 тисяч вольт, намагаючись зробити екстремальне селфі.
Зараз школяр перебуває у реанімації з опіками 65% тіла, його стан – критичний. ‘Сьогодні’ поспілкувалися з психологами, щоб дізнатися, як уберегти дітей від небезпечних розваг.
Третю добу мама 12-річного Тимура не відходить від реанімації, куди привезли обпаленого струмом сина. Хлопець практично не приходить до тями.
‘Він десь дуже далеко мене чує. Щойно трохи водички попив’, – не стримуючи сліз, каже мама потерпілого Оксана Овчаренко.
За її словами, в той день її син гуляв у парку з друзями. Як дитина опинилася на залізничному вокзалі – не розуміє. Мати каже, що не раз попереджала сина про небезпеку екстремальних розваг.
‘Він знав, що туди не можна, якісь хлопчики його запросили і взяли його ‘на слабо’, – припустила вона.
На поїзд Тимур з товаришем поліз заради селфі. Став на вагоні на повний зріст і його двічі вдарило струмом – щоб отримати удар електрикою, не обов’язково торкатися електропроводів. Напруга небезпечної електродуги діє в радіусі до 2 метрів навколо проводів. При падінні підліток отримав ще й травми голови.
Лікарі оцінюють стан дитини як критичний. Його вже двічі прооперували.
‘Комбінована травма, електротермічний опік 65% тіла, опік дихальних шляхів другого ступеня. Опікова хвороба, кататравми, закрита черепно-мозкова травма’, – повідомила лікар-реаніматолог Катерина Семенюк.
Напруга в високовольтній мережі залізниць – 27 тисяч вольт, а підніматися на вагони без спецзасобів категорично заборонено навіть робітникам.
‘Намагаємося якось захистити від залізниці’, – зізнався електромеханік Олександр Чабаненко.
Психологи кажуть, що зазвичай на такі вчинки підлітки йдуть, щоб завоювати авторитет серед однолітків і радять батькам стежити за оточенням дітей – як в школі, так і в гуртках.
‘Щоб він відчував, що він потрібен, що його помічають, що його чують. Дуже добре, якщо батьки будуть відводити його в секції, в якісь гуртки, і там хороший сприятливий досвід перебування в колі своїх ровесників. Дитина потім переносить це на всі сфери свого життя’, – підкреслила психолог Оксана Чеканова.
Лікування Тимура батькам обходиться в десятки тисяч гривень. Як тільки стан трохи стабілізується – хлопця чекають нові операції. Поки прогнозів на одужання лікарі не дають.
Раніше в Кропивницькому 14-річний хлопець виліз на дах поїзда, щоб зробити фото і отримав удар струмом.
Також повідомлялося, що загинув молодий зацепер, який робив селфі на даху електрички.