У Вінниці 29 квітня за рішенням сесії міської ради серед інших перейменували вулицю Суворова. Тепер вона носитиме ім’я відомого громадського діяча Миколи Стаховського – першого керівника дипломатичної місії УНР у Великобританії, який жив у Вінниці.
Свого часу ця вулиця була названа в кращих традиціях радянської мілітаристичної ідеології. Докторка історичних наук та професорка Тетяна Кароєва розповідає, що напрям забудови цієї вулиці був сформований після Другої світової війни. До цього та територія використовувалась як сільгоспугіддя.
«Житлове будівництво планувалося тут за останнім дореволюційним генеральним планом Вінниці, але через радянські експерименти з виключенням та включенням Старого міста до межі міста, було відкладено. Остаточне приєднання цього передмістя до Вінниці відбулось у 1934 році і підштовхнуло подальший розвиток Дубовецької слободи. Після Другої світової війни визначили напрям забудови майбутньої вулиці, яка в 1947 році отримала ім’я Суворова. Загальний контекст топонімів відповідав наративу проросійської радянської мілітаристичної ідеології», – розповіла Тетяна Кароєва.
Тепер Вінниця очищається від залишків імперативів «совєтів» і увіковічнює пам’ять про тих людей, які всі своїм життям служили Україні.
Вулиця Суворова перейменована на Миколи Стаховського, який був лікарем, дипломатом та громадсько-політичним діячем, а також першим керівником дипломатичної місії УНР у Великобританії.
У 1908-1918 роках проживав у Вінниці: мав активну лікарську практику та спорудив власний будинок з амбулаторним кабінетом у стилістиці українського архітектурного модерну (нині провулок Верещагіна, 6).