На виконкомі відзвітували про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької МТГ за І півріччя 2022 року Про це повідомляє ВМР

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

На початку 2022 року воєнні дії поставили виклики перед усіма секторами економіки та соціальної сфери Вінницької МТГ і, відповідно, створили умови, в яких неможливо в повному обсязі виконати всі заплановані завдання та плани. Втім місто докладає максимум зусиль для того, щоб підтримувати належний рівень порядку.

Вчора, 11 серпня, під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов прозвітував про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької МТГ за перше півріччя 2022 року.


“Якщо говорити про умови ведення бізнесу, то за даними опитувань промислових підприємств у Вінниці, протягом першого місяця повномасштабної війни вони були завантажені лише на 40-60% наявних потужностей. Наприкінці весни ця ситуація дещо вирівнялась і стан завантаженості на кінець першого півріччя складає 70-80% від довоєнного рівня. При цьому обсяги реалізації промислової продукції у номінальному вираженні за п’ять місяців склали 13,6 млрд грн, що на 8,7% менше від аналогічного періоду 2021 року. Втім, це досить непоганий результат в умовах спаду економіки та війни”, – зазначив Максими Мартьянов.

Економіка в громаді стикнулася з рядом проблем – це стосується логістики, скорочення попиту на товари, роботи та послуги бізнесу, зростання безробіття та відтоку кадрів, обмеження валютного ринку країни та дефіцит товарів на окремих ринках (зокрема, на ринку палива).

“Ми допомагали підприємствам з доставкою сировини, орієнтували бізнес та міжнародні організації на закупівлю в локальних виробників. Якщо говорити про безробіття, то ми працювали з Центром зайнятості, який допомагав людям знайти роботу на релокованих та місцевих підприємствах. У Вінницькій громаді також триває процес релокації підприємств з різних областей”, – сказав він.

В зв’язку з введенням воєнного стану в Україні на ряді об’єктів комунальної власності Вінницької МТГ були зупинені роботи, в тому числі, на об’єктах, де роботи не були завершені в минулому році. Втім, комунальні працівники збудували 270 км мереж каналізації на території приватного сектору, заасфальтували п’ять вулиць приватного сектору, провели технічне обстеження будівель закладів дошкільної освіти №№13,59 та КЗ «Вінницький ліцей №12» для подальшої термомодернізації. Виконано капітальний ремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж в 4 житлових будинках, швів міжпанельних стиків в одному будинку, відремонтовано 3 ліфти. Здійснювалось утримання міжквартальних проїздів, пішохідних проходів, зелених зон, які межують з житловим фондом, видалення аварійних дерев.

“За 6 місяців 2022 року виконано поточний ремонт дорожнього покриття вулиць території Вінницької МТГ протяжністю 12,5 тис м2. Завершено капітальний ремонт перехрестя вул. Князів Коріатовичів та вул. М.Оводова, тривають роботи на вулиці Шепеля. Також реконструйовано 9 ділянок теплових мереж. Безперебійно працює муніципальний громадський транспорт. В рамках реалізації Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» завершується будівництво 105-квартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. А. Бортняка. Ведеться проектування багатоквартирного житлового будинку на вул. Привокзальна,30. Затверджено IX об’єкт Програми – 128- квартирний житловий будинок на вул. 600-річчя”, – додав Максим Мартьянов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що в теперішніх реаліях потрібно швидко вчитися працювати і думати. Наразі перед громадою стоїть завдання вжити заходів щодо підготовки до опалювального сезону 2022/2023 років в умовах можливого дефіциту енергоресурсів, забезпечити збереження та оновлення (за потребою) матеріального резерву Вінницької міської територіальної громади.

«Економічні проблеми, які зараз переживає країна, стосуються кожного – і ми не можемо прогнозувати, якими будуть можливості бюджету на різних рівнях – місцевому чи державному. Звісно, це залежить і від міжнародної фінансової підтримки – щодо забезпечення першочергових потреб, тобто захищених статей. Але також є занепокоєння стосовно опалювального періоду. Це може бути найтяжча зима для країни. росія буде розхитувати суспільство і змушувати сідати за стіл переговорів, тому ми маємо зробити все, щоб уникнути таких наслідків. Необхідно об”єднувати зусилля, щоб забезпечити людям умови, в яких вони зможуть приготувати їжу, обігрітися і відносно нормально жити, зважаючи на обставини того часу, який настав зараз. Ми повинні бути готовими до всіх складнощів та викликів осінньо-зимового періоду”, – наголосив Сергій Моргунов.

Коментарі у Facebook