У Львові, 29 листопада пройшов X Всеукраїнський Форум місцевого самоврядування. Десятки представників громад України з різних регіонів та міжнародних організацій зібралися, щоб обговорити інструменти підсилення спроможності органів місцевого самоврядування та нові тренди розвитку українських громад.
Представник Вінниці – директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов презентував колегам досвід створення сприятливих умов для життя в громаді, розвиток інфраструктури та технологій в контексті концепції інтегрованого розвитку.
За словами Максима Мартьянова, важливість Концепції інтегрованого розвитку м. Вінниці 2030 полягає у стратегічному баченні міста в перспективі. Документ розробляли у співпраці Вінницької міської ради та за підтримки німецької урядової компанії “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” в рамках реалізації проектів “Інтегрований розвиток міст в Україні» та «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”. Максим Мартьянов розповів, як Вінницька громада впроваджує підходи інтегрованого розвитку та забезпечує взаємодію влади, громадськості та бізнесу для виживання та розвитку в умовах воєнного стану.
“Концепція передбачає низку заходів, які мають на меті покращити умови життя в громаді – це доступна інфраструктура, де в пріоритеті пішоходи та велосипедисти, це також інвестиційна привабливість для бізнесу та розвитку інноваційних технологій, соціальна відповідальність, збереження довкілля та підтримка міжнародних зв’язків тощо. Ми вдячні нашим партнерам, які допомагали розробляти документацію, за співпрацю. Чимало проєктів ми зуміли успішно реалізувати разом і переконані, що цьому сприяє саме стратегічне бачення та розуміння, як має розвиватися територія”, – сказав Максим Мартьянов.
Під час панельних дискусій мова йшла й про міжмуніципальне співробітництво та агломерації в Україні, залучення громадськості до місцевого розвитку, шляхи забезпечення економічного зростання на місцевому рівні. Також на прикладі муніципальних практик обговорювали співпрацю міст з бізнесом.