Громадські слухання з обговорення проєкту Програми економічного і соціального розвитку та бюджету на 2024 рік провели у Вінницькій громаді

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

15 грудня, у Вінниці відбулись громадські слухання з обговорення проєктів Програми економічного і соціального розвитку та бюджету ВМТГ на 2024 рік. Захід відбувся в укритті. Червоною лінією в презентаціях обох важливих документів проходили головні пріоритети Вінниці на прийдешній рік – безпека та оборона, стійкість, турбота. По кожному напряму присутні отримали детальну інформацію, мали можливість поставити запитання як до розробників проєктів, так і заступників міського голови. А ще внести пропозиції та висловити власне бачення. Підсумком громадських слухань стала підтримка визначеного курсу територіальної громади.


Минулий тиждень інформаційних зустрічей із обговорення проєкту бюджету, так само як і сьогоднішні громадські слухання, – вкотре засвідчили широку залученість людей, публічність, відкритість усіх процесів, в тому числі бюджетного. Це важливі принципи, якими керується міська рада в своїй діяльності.

У перебігу зустрічі заступники Вінницького міського голови та директори департаментів дали відповіді на запитання учасників слухань. Андрій Очеретний зупинився на кожному з пріоритетів, які лягли в основу бюджету. А це безпека та оборона, стійкість, турбота. А також він зазначив, що ключовим залишається підтримка Збройних сил України.

«Потрібно відзначити, що у цей нелегкий час ми як громада дуже згуртувалися. І якщо говорити про підтримку фінансову наших військових, то за час повномасштабного вторгнення ця сума становить 1 млрд 183 млн 700 тисяч грн. 22 військові частини отримують допомогу Вінницької громади. На 2024 рік ми передбачили у бюджеті виділення 610 млн грн на придбання найнеобхіднішого за запитом військових частин, загалом на «Безпеку та оборону» — майже мільярд, – розповів Андрій Очеретний. – Другий пріоритет – «Стійкість». Це робота економіки, яка допоможе нам наблизити перемогу, стабільне функціонування критичної інфраструктури, належний рівень освіти, медицини. Пріоритет №3 – «Турбота». Ми маємо завжди пам’ятати про тих, хто нас боронить. Тому важлива підтримка сімей учасників бойових дій, а також малозабезпечених верств населення, багатодітних родин, внутрішніх переселенців, людей із інвалідністю, дітей-сиріт тощо. На всі зазначені пріоритети у проєкті бюджету ми пропорційно розподілили видатки, які становлять 3 млрд грн. Це кошти відмінні від захищених статей».

За словами заступника міського голови, бюджет на 2024 рік як попередні – збалансований і реалістичний, прозорий та публічний.

Очікувано, що саме проєкт бюджету-2024 викликав найбільшу зацікавленість на громадських слуханнях. Основні прогнозовані показники озвучила очільниця департаменту фінансів міської ради Антоніна Лесь. Бюджети по галузях деталізували директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова, директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш, директорка департаменту освіти Оксана Яценко. Вони зазначили, що й бюджет галузей розробляли з урахуванням найнагальніших потреб, від яких напряму залежить життєдіяльність громади.

Загалом, за доходами бюджет сформовано в обсязі 6,3 млрд грн, з яких 5,4 млрд грн становлять власні надходження. Водночас прогнозовані видатки – на рівні 6,5 млрд грн, з яких 5,6 млрд грн – за рахунок власних надходжень.

Відповідно до ключових пріоритетів, сформовано й Програму економічного і соціального розвитку на 2024 рік. Як зазначив директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов, презентуючи її, нині перед громадою стоїть чимало викликів. Це і питання, пов’язані із повільним відновленням економіки України після падіння з початком повномасштабного вторгнення, і з дефіцитом робочої сили у промисловості громади, і з обмеженістю ресурсу місцевого бюджету через вилучення частини ПДФО до державного тощо.

«Враховуючи вищезазначені виклики ми сформували мету і завдання Програми на 2024 рік. Це збереження економічної стійкості громади, забезпечення соціального захисту та підтримка громадян та стабільної роботи критичної інфраструктури, освітніх та медичних закладів. Це деталізується у низці завдань. Перш за все, як і у 2023 році, це забезпечення підтримки наших Збройних Сил, реалізація пріоритетних інвестиційних проєктів у промисловості, в тому числі на територіях індустріальних парків, надання всебічної підтримки малому та середньому бізнесу, забезпечення продовольчої безпеки громади, в тому числі через формування матеріальних резервів. Це також надання якісних соціальних та адміністративних послуг. А у напрямі міжнародної роботи основні активності будуть направлені на підтримку ефективних відносин із містами-партнерами та побратимами. Залучення грантового та позабюджетного ресурсу», – додав він, зазначивши, що в умовах ризиків воєнного стану така Програма є «важливим інструментом операційного планування», який в комплексі із бюджетними рішеннями створює відповідні умови для досягнення означених цілей.

Учасники громадських слухань мали можливість поставити свої питання та отримати на них відповіді.

Після публічного представлення, проєкти Програми економічного і соціального розвитку та бюджету ВМТГ на 2024 рік буде подано на розгляд постійних комісій, а згодом на чергове сесійне засідання.

Коментарі у Facebook