Поліція застерігає вінничан від шахрайської схеми «Друг просить у борг»

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Поліція Вінницької області нагадує містянам про популярну шахрайську схему «Друг просить в борг у месенджері» та застерігає не поспішати переказувати гроші.

«Якщо ви отримали в месенджері повідомлення з проханням позичити гроші, не поспішайте його виконувати. Найімовірніше, шахраї зламали акаунт особи, від імені якої спілкуються, та намагаються заволодіти вашими коштами», – зазначають в поліції.

Аферисти пишуть з номера знайомої вам людини, розповідають про скрутну ситуацію та просять терміново надіслати гроші на картку, обіцяючи невдовзі їх повернути.


В поліції радять дотримуватися простих правил безпеки, щоб не дати шансів шахраям вас ошукати:

  • перетелефонуйте знайомому, від імені якого ви отримали повідомлення, для того, щоб упевнитись, що саме він просить допомоги;
  • також у спілкуванні запитайте у співрозмовника таку інформацію, про яку знає тільки він і ви. По відповіді ви одразу розпізнаєте шахрая;
  • дізнайтесь у спільних друзів, чи не отримували вони аналогічних повідомлень. Як правило, шахраї роблять розсилку одночасно кільком контактам;
  • захистіть свій акаунт від зламу (встановіть двоетапну аутентифікацію, створіть надійний пароль);
  • поновіть паролі для облікових записів;

Не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надходять від друзів або знайомих. За такими посиланнями може ховатись фішинговий ресурс або вірус.

Якщо все ж таки потрапили на шахрайську схему в інтернеті, телефонуйте на гарячу лінію Кіберполіції за номером телефону: 0 800 505 170.

Якщо маєте сумніви з приводу ситуації – звертайтесь на гарячу лінію Національного банку за номером телефону: 0 800 505 240.

Коментарі у Facebook