Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, у поїздку вирушили 25 дітей загиблих та зниклих безвісти Захисників, які боронили нашу країну.
«Цього разу впродовж трьох тижнів вінничан прийматиме Діжон. У планах – культурні та спортивні заходи, а також спілкування вінничан із молоддю Діжону. У цьому році наші дітки вже їздили на навчання до міста-побратима Нансі. Плануємо продовжувати такі ініціативи. Головне завдання – аби юні вінничани хоча б кілька тижнів змогли пожити без повітряних тривог та стресів. Вдячний своїм колегам за теплий прийом наших діток та розуміння ситуації в Україні», – підкреслив очільник громади.
Начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти Вінницької міської ради Наталія Перекрестенко повідомила, що подорож для дітей організували на запрошення муніципалітету Діжона.
«Ми вдячні за можливість нашим дітям отримати психологічне розвантаження. Поїздка має на меті надати хлопчикам та дівчаткам можливість відволіктися від стресу, пов’язаного з війною. А особливо цим діткам, які мають у своїх серцях незагоєну рану», – каже Наталія Перекрестенко.
Зокрема, за її словами, у 2023 році були організовані поїздки дітей до Карлсруе, Кельце, Гдині, Мюнстера, а цей літній сезон розпочинається з міста Діжон. Також плануються поїздки соціально вразливих категорій до міст-партнерів та міст-побратимів Вінниці.
У Діжон діти відправилися в супроводі вінницьких педагогів. Як зазначає вчителька французької мови Ольга Кузьменко, попереду на них чекає багато нових знайомств та позитивних вражень. Для юнаків та дівчаток передбачені культурно-екскурсійні та спортивні програми, ознайомлення з надбаннями та традиціями Діжону, спільні заходи з однолітками.
«В основному програма спортивного і культурного характеру, але зранку все ж таки передбачено трохи навчання та творчих майстеркласів. Також молодь відвідає музеї та центр Діжону. І буде організовано багато рухливого відпочинку», – говорить вчителька.
Пані Надія проводжала свою доньку Софію у її першу поїзду за кордон, тож ледве стримує сльози. З болем у серці жінка зазначила: «Спілкування з друзями у школі – це одне, а бути в колі, де є такі ж діти, які втратили когось зі своїх найрідніших – це зовсім інша справа. Тут усі в однакових умовах. Такі спільні поїздки показують нам, нашим дітям, що вони не самі. Колективне горе об’єднує всіх нас. Дякую організаторам за чудову можливість нашим діткам відпочити, поспілкуватись з однолітками та відчути підтримку!»
А ще одна мама пані Світлана підкреслила, що спільні поїздки допомагають дітям відчути себе частиною громади, отримати нові враження та завести нових друзів, які також зіткнулися зі схожими випробуваннями.
«Завдяки таким поїздкам приходить усвідомлення того, що підтримка є, і вона проявляється саме таким чином – це дуже класно, адже діти знайомляться, можуть між собою вільно спілкуватись, – говорить жінка. – Після такого відпочинку, вони не лише самі сповнені енергії та ентузіазму, а ще й нам, батькам, надають сил і ресурсу, щоб ми могли рухатися далі. Кожна посмішка наших малят, кожен їхній сміх, дарує нам нову надію та силу боротися і йти вперед. Це наша найбільша винагорода і найбільше щастя».
Тринадцятирічний Кирило зізнався, що в передчутті майбутніх подій: «В нашій мандрівці я впевнений буде багато нових знайомств, кожен знайде тут нових друзів і це чудово. Люблю подорожувати та дізнаватись щось нове й незвичне. Мій улюблений шкільний предмет – це історія, тому знайомство з Європою, впевнений, залишить усім нам незабутні спогади й враження. Ми побачимо величні замки, старовинні вулички, які приховують таємниці минулих епох, доторкнемося до культурної спадщини, яка формувалася століттями. Я сподіваюся, що ця подорож подарує кожному з нас не лише знання, а й надихне на нові мрії та досягнення».
Джерело: ВМР