11 та 12 вересня у Вінниці відбувається Центральноукраїнський форум рад ВПО

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

11 та 12 вересня у Вінниці відбувається Центральноукраїнський форум рад ВПО, який зібрав представників регіонів для обговорення досвіду облаштування у громадах внутрішньо переміщених осіб та співпраці з ними. У межах заходу відбулася низка дискусійних панелей. В одній з них взяла участь заступниця міського голови Галина Якубович.

Подію організувала благодійна організація «Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”» за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).

«Цей форум для ВПО зібрав нас сьогодні, щоб поговорити на дуже важливу тему – щодо участі внутрішньо переміщених осіб у прийнятті рішень, які їх стосуються. Ця ідея відображена в принципах, якими керується Організація Об’єднаних Націй. Він полягає у тому, що ВПО мають право на повноцінну участь у житті громади. В Україні на державному та місцевих рівнях цей принцип виконується на практиці. І для цього існують ради ВПО у громадах – дорадчий орган, який представляє потреби та інтереси ВПО та контролює, щоб всі ці фактори враховуються при ухваленні рішень», – говорить Катерина Дроботіна, представниця УВКБ ООН.

З вітальним словом на Центральноукраїнському форумі рад ВПО виступила заступниця міського голови Галина Якубович, яка також є головою ради з питань ВПО у Вінницькій МТГ.

«Внутрішньо переміщених осіб, які проживають у нашій громаді, ми вважаємо новими вінничанами, – зауважує Галина Якубович. – Це незламні люди, які живуть і працюють в новій територіальній громаді та в нових умовах та створюють можливості і для себе, і для жителів громади. ВПО Вінниці ініціативні, вони постійно тримають руку на пульсі, щоб сказати про нагальні потреби та підказати, як нам підтримати їх у їхніх викликах. Хочу подякувати міжнародним організаціям, зокрема УВКБ ООН, які допомагають ВПО своїми програмами, та фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” за організацію форуму. Коли люди обмінюються досвідом, бачать практики інших територій, то розуміють, що можна впровадити в себе, щоб наша країна розвивалася, попри важкі умови, та прагнула до перемоги, відбудови та повернення в рідні міста».

Окрім того, заступниця міського голови взяла участь у дискусійній панелі «Громади Незламності. Як співпраця місцевої влади й громадського сектору допомагає долати виклики війни». Галина Якубович зазначила, що на обліку у Вінницькій громаді станом на вересень перебуває 43 592 внутрішньо переміщених осіб, серед яких майже 10 тисяч дітей. Також до міста релокувалося 368 суб’єктів господарювання.

Щоб представляти інтереси вимушених переселенців, у Вінниці створили Раду з питань ВПО. Також у місті одразу розробили дорожню карту внутрішньо переміщених осіб, яка містить всі структурні підрозділи та необхідні контакти для реєстрації у місцях компактного проживання для ВПО.

Окрім того, у Вінниці працюють громадські організації ВПО: «ЯМаріуполь», «Бахмутський район єднає», «Луганщина моя» та інші. Міська влада співпрацює з усіма центрами та сприяє їхній роботі.

«Через наші сім гуртожитків, в яких влаштували місця компактного проживання ВПО, пройшли майже 60 тисяч людей. Це люди, які зупинялися транзитом у місті, а були й ті, хто проживав там довго, а згодом працевлаштувався, орендував житло та залишився у громаді. Звісно, питання житла для вимушених переселенців досі стоїть гостро. Окрім гуртожитків ПТНЗ, громадські організації та гуманітарні місії надають компенсацію за оренду житла, а міська рада інтегрувала ВПО у програму “Муніципальне житло”. У цьому напрямі ми продовжуємо працювати та чути потреби внутрішньо переміщених осіб», – говорить Галина Якубович.

Заступниця міського голови також наголосила, що усі муніципальні програми, зокрема й щоквартальна муніципальна допомога «Вінничани важливі», отримання медичних послуг у міському лікувально-діагностичному центрі за пільговими тарифами, поширюються на внутрішньо переміщених осіб громади. Їм також безкоштовно надають соціально-психологічну допомогу від Вінницького міського центру соціальних служб та центру «Життєстійкість».

«Внутрішньо переміщені особи – це великий потенціал та ресурс для розвитку міста та держави. Ми чуємо голоси нових мешканців громади. Поки наші Сили оборони дають можливість розвивати свою країну, ми маємо спільно це робити, попри усі виклики» – підсумувала Галина Якубович.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook