Енергоефективість для ОСББ: як отримати відповідну фінансову допомогуна?

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вінницькі багатоквартирні будинки з ОСББ, які бажають покращити енергоефективність та енергонезалежність своїх будинків можуть долучитися до трьох спеціалізованих програм міської ради та отримати відповідну фінансову допомогу.

Як розповідає начальник відділу розвитку ОСББ міськради Ігор Іванов, по-перше, мова йде про можливість кредитування за зниженими відсотковими ставками для учасників двох програм від Фонді Енергоефективності: «Енергодім» та «ГрінДім».

«По-друге, вінницькі ОСББ, які встановлюють сонячні електростанції для загальнобудинкових потреб, можуть розраховувати на співфінансування цих робіт міськрадою в розмірі 40% від вартості проекту, – зазначає Ігор Іванов. – До зазначених програм можна долучатися як в комплексі так і окремо».

Як ОСББ залучити кошти на утеплення будинку?

Якщо ваш будинок потребує заходів щодо енергомодернізації, ОСББ може стати учасником програми від ДУ Фонд Енергоефективності «ЕнергоДім», яка дозволяє зменшити заощадити до 40% теплоресурсів. ОСББ, які уже скористалися програмою, за словами Ігоря Іванова, говорять не лише про те, що в їх будинках стало комфортніше та тепліше, а й збільшилась ринкова вартість їх житла.

За цією програмою, зокрема, можна залучити кошти на такі роботи:

утеплення будинків;

встановлення ІТП;

модернізація систем гарячого водопостачання;

встановлення автоматичних регуляторів температури повітря в приміщеннях

заміна віконних та дверних блоків.

Загалом учасники програми можуть обрати один з двох доступних пакетів робіт та виконувати роботи відповідно до них.

Детальніше про те, які роботи можна виконати завдяки програмі «ЕнергоДім», можна прочитати за посиланням: https://energodim.org/detalna-informatsiia/.

Після завершення робіт ДУ «Фонд енергоефективності», компенсує ОСББ частину вартості заходів в розмірі від 60% до 70% (залежно від обраного пакета).

Детальніше про саму Програму та умови участі в ній тут: https://energodim.org/.

Але оскільки ОСББ мають вкладати кошти в ті чи інші роботи, не чекаючи відшкодування, міська рада передбачила можливість кредитування відповідних робіт через МКП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій”.

Для ОСББ Вінниці, які є учасниками Програми «ЕнергоДім» МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» надав кредити (позики) 8 ОСББ м. Вінниці, з якими укладено кредитні угоди на загальну суму 48,7 млн. грн. При цьому загальна вартість робіт заходів з енергомодернізації складає 73,2 млн. грн. По 5 житлових будинках роботи уже завершені, по 2-х роботи планується завершити в жовтні поточного року, а ще по одному будинку, з яким укладено кредитний договір в серпні цього року, – наступного року.

Основні вимоги до ОСББ для отримання кредиту (позики) від МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій»:

  • ОСББ є учасником проєкту Програми «Енергодім», що підтверджується письмовим повідомленням від Державної установи «Фонд енергоефективності»;
  • наявність в ОСББ власних коштів для забезпечення паритетного фінансування робіт з впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження у пропорції: сума кредиту (позики) Фонду – не більше 95%.

Відсоткова ставка: 3% річних (строк кредиту – до 5 років), 5% річних (строк кредиту – до 10 років).

Детальніше про кредитування через МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» можна почитати тут: http://surl.li/tlydtc

Як встановити СЕС для загальнобудинкових потреб з допомогою міськради та держави?

Встановити СЕС для загальнобудинкових потреб ОСББ можуть з допомогою одразу трьох програм.

ОСББ, які бажають встановити сонячні панелі і подаються на Програму «ГрінДім» від ДУ “Фонд енергоефективності”, як і у випадку з програмою «ЕнергоДім», можуть розраховувати на часткове відшкодування вартості обладнання після його встановлення. Для СЕС – це не більше 70% або 1 мільйона гривень.

Про те, які заходи покриває Програма можна почитати тут: https://eefund.org.ua/greendim/chasti-zapytannya/#1714861191278-af78d8fd-b843

Більше про саму Програму – тут: https://eefund.org.ua/documents/programa_grindim-redakcziya-vid-04-05-2024/

Оскільки, як і у випадку з «ЕнергоДім» грантова допомога видається по завершенню робіт, кошти на їх безпосереднє виконання ОСББ можуть отримати також з допомогою МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій». Відповідна можливість передбачена рішенням вересневої сесії. Відповідно до рішення, відсоткова ставка складає 5%, термін кредитування 5 років.

Як отримати 40% співфінансування від міської ради на встановлення СЕС для багатоквартирних будинків?

Крім того, ОСББ-учасники програми «ГрінДім», а також будинки без ОСББ, які не є учасниками «ГрінДім», можуть розраховувати на 40% співфінансування встановлення СЕС для загальнобудинкових потреб від міської ради.

Вироблена СЕС електроенергія може направлятися на: роботу ліфтів, насосного обладнання для підкачки води, дахової котельні, освітлення місць загального користування тощо.

Детальніше про цю можливість тут: http://surl.li/lbpcfc

Деякі умови програми:

В складі СЕС обов’язковою є наявність наступного обладнання:

гібридний інвертор;

сонячні електричні панелі (фотоелектричні модулі – ФЕМ);

акумуляторні батареї ( АКБ).

Ініціатор супровідним листом, з відміткою про наявність суми співфінансування, надсилає до департаменту житлового господарства міської ради наступні документи:

протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку щодо згоди на виконання робіт по ремонту систем електропостачання із влаштуванням СЕС на багатоквартирному будинку на умовах співфінансування та надання повноважень Ініціатору підписати договір підряду від імені співвласників будинку);

проектно-кошторисну документацію (оригінал та електронна версія);

експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації по робочому проекту при проведенні капітального ремонту (в разі потреби);

схвалену ДУ «Фонд енергоефективності» заявку на участь у програмі «ГрінДІМ» (для будинків ОСББ, які беруть участь в програмі «ГрінДІМ»).

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook