У громаді зараз працюють 12 фахівців, учасників проєкту «Помічник ветерана», які офіційно виконують функції супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Вони працевлаштовані у відділі «Сервісний офіс у справах ветеранів» Вінницького міського центру соціальних служб під керівництвом Михайла Кузнецова.
Головний принцип роботи помічників ветеранів – «рівний – рівному». Вони самі є колишніми військовослужбовцями, ветеранами або членами їхніх сімей.
«Ми починали з експериментального проєкту Міністерства у справах ветеранів. Провели співбесіди з потенційними кандидатами, відібрали найкращих, які згодом пройшли навчання у Центрі ветеранського розвитку та отримали відповідні сертифікати. Вінницька міська рада надала підтримку помічникам ветеранів, працевлаштувала їх та виплачує заробітну плату за кошти бюджету. Це відповідає нашому пріоритету – “Турбота”, адже ми дбаємо про наших Захисників і Захисниць та членів їхніх сімей», – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
«Одні з кращих» – так оцінив реалізацію ветеранської політики у Вінницькій громаді заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько. Наразі Міністерство у справах ветеранів запроваджує посаду фахівців супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб по всій Україні. А помічники ветерана Вінниці беруть участь у навчанні тренерів з підготовки таких фахівців. Згодом вони самі зможуть навчати нових спеціалістів, ділитися з ними досвідом та основними принципами роботи.
Джерело: ВМР