Вінницька міська рада підтримує розвиток відновлюваної енергетики

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

На початок листопада загальна потужність сонячних електростанцій у Вінниці, що використовують відновлювані джерела енергії, складає 16,05 МВт, з яких 15,61 МВт забезпечують підприємства міста, а 0,44 МВт — комунальні установи.

«Це досить значний результат для нашої громади, якого вдалося досягти за короткий термін. Важливо, щоб і надалі розвиток використання відновлюваних джерел продовжувався, адже за цим стоїть наша спроможність вистояти перед викликами взимку, коли можливі тривалі відключення світла через атаки рф», – зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.

У Вінниці, зокрема, понад 70 субʼєктів господарювання вже користуються відновлюваними джерелами енергії, сонячні панелі також облаштовані на кількох медзакладах та транспортній компанії.

«Щоб збільшити кількість встановлених СЕС, Вінницька міська рада впровадила низку фінансових інструментів підтримки, які до цього стимулюють бізнес та ОСББ. А на останній сесії депутати погодили спрямування понад 4 млн грн на облаштування сонячних електростанцій на будівлях лікарні №1 та швидкої медичної допомоги. Енергетична безпека та незалежність – це не всі переваги ВДЕ. Використовуючи невичерпні джерела енергії, ми зменшуємо негативний вплив на довкілля, а заразом – робимо крок на зустріч розвитку інновацій та нових технологій. В нашій громаді є чимало підприємств, що встановлюють системи відновлюваної енергії, які стають рушіями цих процесів і для нас це важливо з точки зору конкурентоспроможності громади», – додав він.

Нагадаємо, у Вінниці з квітня минулого року діє Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Ознайомитися з ним можна за посиланням. Загалом міська влада підтримала 25 субʼєктів господарювання.

Крім того, вінничани, які вирішать встановити СЕС для загальнобудинкових потреб, можуть розраховувати на співфінансування цих робіт з міською радою. При цьому з міського бюджету покривається 40% від загальної вартості проекту. Детальніше про можливість можна прочитати тут.

Якщо рішення встановити СЕС приймає ОСББ, об”єднання також може розраховувати на залучення кредитних коштів від міськради через МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».

При цьому ОСББ має бути учасником проєкту Програми «Енергодім», що підтверджується письмовим повідомленням від Державної установи «Фонд енергоефективності». Відсоткова ставка: 3% річних (строк кредиту – до 5 років), 5% річних (строк кредиту – до 10 років). Детальніше про кредитування через МКП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” можна почитати тут.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook