Вінницький Деснянський округ: підсумки 2024 року та плани на 2025 рік

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Відкрили новий тролейбусний маршрут, працювали над створенням безбар’єрного середовища, підтримували військових та забезпечували стійкість інфраструктури, піклуючись про потребуючих.

6 лютого, під час чергового засідання виконкому міськради староста Деснянського старостинського округу Галина Обливач прозвітувала про роботу у 2024 році. Ключовими принципами та пріоритетами розвитку округу, як роком раніше, були безпека та оборона, стійкість та турбота. Ці пріоритети будуть ключовими в окрузі й цьогоріч.


Зокрема, в 2025 році, як повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, в Десні запланована реалізація одного з інфраструктурних проектів в сфері водопостачання.

Крім того, розглядається можливість додаткової поставки генераторів для роботи закладів соціальної інфраструктури округу. Зокрема, для забезпечення роботи харчоблоку одного з комунальних освітніх закладів міста. Також , вивчається питання покращення стану багатоповерхівок селища, зокрема, дахів, при умові відповідної активності мешканців.

«Тут все у ваших руках. Якщо буде зацікавленість та більша активність мешканців виконати ці роботи на умовах співфінансування, ми зі свого боку підтримаємо цю ініціативу», – сказав Сергій Моргунов.

В 2024 році ж одним з ключових напрямків роботи в окрузі була підтримка Збройних сил. До допомоги Захисникам долучались і жителі, і бізнес.

До допомоги Силам оборони долучились всім округом

Жителі селища торік зібрали та передали на потреби ЗСУ 97 тис. грн. А односельчанам, які нині на фронті передали продукти харчування, засоби особистої гігієни та елементи військового одягу на суму 54 тис. грн. Підприємці передали на потреби ЗСУ ще 420 тис. грн.

«Автосервіс селища провів безкоштовний капітальний ремонт чотирьох автомобілів КАМАЗ, одного УРАЛу, одного ФОРД Транзит та одного автобуса ЛАЗ. Також проводили токарні роботи для військових частин, надали фінансову допомогу прикордонній службі для придбання дрона», – зазначає Галина Обливач.

Удосконалили доступ до укриття, створили Консультаційний пункт з питань цивільного захисту

Також, як зауважує староста, у 2024 році поліпшили роботу найпростішого укриття та удосконалили доступ до нього, перевірили роботу системи автоматичного відкриття замків.

А щоб люди знали як діяти в умовах надзвичайних, побутових або нестандартних ситуацій в приміщенні старостинського округу створили Консультаційний пункт з питань цивільного захисту.

Підтримка благоустрою

В окрузі доглядали за публічним простором, зеленими зонами, косили траву. 12 квітня в окрузі пройшла «Весняна толока». В ході заходу зібрали понад 6 тонн сміття. А 20 вересня в Десні провели «Всесвітній день прибирання». Також в окрузі дбали про підтримку стану доріг, дотриманням правил паркування, наявність дорожньої розмітки тощо.

Обмінювались досвідом

За підтримки Фонду Ганнса Зайделя та з метою підвищення інвестиційної привабливості Деснянського старостинського округу, староста взяла участь в проекті «Україна-Молдова, Румунія. Шлях до Євросоюзу», завершальний етап якого відбувся в Молдові.

«Ми мали можливість обмінятись думками, кращими практиками в форматі трьох країн, поділитись нашими успіхами а також обговорити виклики та проблеми. На конференції в Молдові укладено 34 угоди про співпрацю. З них 2 угоди між Деснянським старостинським округом та селом Бурлачень Кагульського району (Республіка Молдова) та селом Тудора, Штефан-Водського району (Республіка Молдова). Угоди затверджені рішеннями виконавчого комітету Вінницької міської ради та примаріями села Бурлачень та села Тудора. Це відкрило ще одну сторінку тристоронніх відносин між нашими трьома країнами», – каже Галина Обливач.

Підтримка бізнесу та аграріїв

Як зазначає очільниця округу, торік в окрузі з’являлись нові комерційні об’єкти, а наявний бізнес працював з максимальною завантаженістю. Крім того, в окрузі працювали над реалізацією Програми розвитку аграрного сектору. Чотири з п’яти пасічників округу отримали фінансову підтримку від міської ради.

10 серпня під гаслом «Ми дякуємо Захисникам за врожай 2024 року» в окрузі провели «День хліба і меду». Подія мала на меті зберегти та популяризувати автентичні хлібопекарські традиції Вінниччини. В межах заходу провели благодійний аукціон, де учасники мали можливість донатити на підтримку Збройних Сил України. До того ж частину випечених короваїв також передали в одну з військових частин.

Якісні адмінпослуги

В селищі активно працює адміністративна група на чолі з старостою. Офіс старости надав 1792 послуг, в тому числі на особистий прийом старости прийшло 748 людей.

Спеціалісти ЦНАП Прозорий офіс, які працюють на віддалених робочих місцях, торік надали – 683 послуги соціального та адміністративного спрямування. Адміністратор ЦНАП – 13267 послуг. Працівники Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надали 442 послуги, працівники департаменту соціальної політики – 101 послугу, а працівнику відділу земельних ресурсів – 140 послуг.

Також на території старостинського округу працює «Офіс взаємодії».

Турбота

Протягом року в окрузі турбувались про соціальний захист мешканців селища, підтримували Захисників і Захисниць, родини діючих та загиблих Захисників. Також не забували про соціально незахищених та малечу.

В Десні працює КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» VinSmart-центр.

Від Дитячої юнацької спортивної школи функціонує спортивна кімната для оздоровлення та фізичної підготовки дітей різного віку. Діти займаються на тренажерах, а також долучаються до спортивних змагань та інших заходів.

При бібліотеці-філії діє гурток, який сприяє розвитку творчих здібностей дітей.

Новий тролейбусний маршрут та інклюзія

З 10 липня в Десну курсує тролейбус №22 за маршрутом «Вишенька-Водоканал-Десна».

«Жителі селища вдячні всім причетним до запуску цього маршруту, завдяки якому школярі можуть зручно діставатися на навчання, а дорослі – на роботу. До того ж, завдяки тому, що це тролейбус з низькою підлогою, ним також користуються люди на кріслах колісних», – каже Галина Обливач.

Заходи з безбар’єрності запроваджувались і безпосередньо на території округу. Наприклад, поруч з двома житловими багатоповерхівками селища коштом міського бюджету торік встановили пандуси.

У 2025 році пріоритети округу, як зазначає Галина Обливач, залишатимуться такими самими, що й останні два роки: безпека та оборона, стійкість громади й турбота про мешканців.

Довідка.

Станом на 1 січня 2025 року населення Деснянського старостинського округу складає 1595 людей. З них, 655 – віком 35-60 років, 226 – діти до 14 років, 321- молодь та 393 – пенсіонери.

Соціальна інфраструктура селища включає КЗ «Деснянський заклад дошкільної освіти Вінницької міської ради», амбулаторію загальної практики сімейної медицини, бібліотеку.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook