Кіберполіція провела лекцію з безпеки в інтернеті для вінничан поважного віку

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Європейський День безпечного Інтернету, що цьогоріч припав на 11 лютого, став приводом для лекції від кіберполіції у Вінницькому терцентрі. Правоохоронці наголосили, що люди старшого віку є найбільш вразливими до інтернет-шахрайств.

«Для відвідувачів Терцентру ми регулярно проводимо просвітницькі заходи із залученням різних фахівців. Сьогодні, до Дня безпечного інтернету, у співпраці з поліцією Вінницької області проводимо лекцію з кібербезпеки та кібергігієни. Також у нас в Терцентрі працює гурток з комп’ютерної та мобільної грамотності, де ми також розглядаємо основи безпеки в мережі», – зазначила завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.


Лекцію провела старша оперуповноважена з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області, майорка поліції Марія Салига. Вона зупинилася на видах шахрайств у мережі та основних правилах, як вберегти себе.

«Лекція присвячена тому, як вберегти людей старшого віку при користуванні інтернетом. Існують основні правила кібергігієни, які на сьогодні популярні та ефективні. Це, зокрема, надійний пароль, двофакторна аутентифікація, резервне копіювання даних та використання антивірусного забезпечення. Досить часто саме люди старшого віку при користуванні інтернетом попадають на гачок шахраїв. Також шахраї нерідко через телефон. Наголошуємо, що треба бути обачними, дотримуватися правил безпеки та ні в якому разі не поширювати свої особисті та банківські дані, а також не переходити за підозрілими посилання», – розповіла Марія Салига.

Окрім того, вона розповіла про проєкт BRAMA за підтримки Кіберполіції, який покликаний розпізнавати фейки та популяризує безпечне поводження в мережі.

Своєю чергою, підопічні Терцентру відзначають актуальність такої теми. Як зізналася відвідувачка закладу пані Алла, підозрілі повідомлення приходять їй досить часто.

«Підозрілі номери я записую і повідомляю в поліцію. А також блокую, щоб така загроза не повторилася», – поділилася пані Алла.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook