Представники Вінниці поділилися досвідом у створенні безбар’єрного простору під час Форуму «Відбудова в дії 3.0», що відбувся 19 лютого у Києві в межах виставки KyivBuild, організованої проєктом ReBuild Ukraine. Метою заходу було об’єднання зусиль громад для ефективного відновлення та розвитку.
Подія об’єднала представників державних установ, очільників громад, керівників Агенцій місцевого та регіонального розвитку, громадські об’єднання, проєктантів та архітекторів, представників будівельної галузі, фінансових установ та міжнародних організацій для обговорення та розв’язання питань відбудови та розвитку громад.
Заступник міського голови Владислав Скальський взяв участь в одній з дискусійних панелей під назвою «Національна програма зі створення безбар’єрного простору та реабілітаційних центрів в громадах. Поточний стан, проблематика та план дій. Успішні практики громад». Мова йшла, зокрема, про роль місцевої влади у подоланні бар’єрів.
Владислав Скальський розповів колегам про досвід Вінниці в контексті адаптації міського простору під потреби людей з інвалідністю. Загалом цей процес триває близько 20 років.
«Формування безбар’єрного простору – це складний і поступовий процес, який дає відчутні результати лише за умови співпраці влади, бізнесу та громади. Створення комфортного середовища для всіх, незалежно від фізичних можливостей, віку чи соціального статусу, сприяє не лише підвищенню якості життя, а й економічному розвитку та згуртованості. Вінниця вже має значні досягнення в цьому напрямку: наша громада активно впроваджує принципи універсального дизайну, робить громадський транспорт доступним для маломобільних груп населення, облаштовує інклюзивні простори та цифрові сервіси для зручності всіх мешканців. Такий підхід робить місто комфортним і відкритим для кожного», – сказав Владислав Скальський.
Він також додав, що торік Вінниця затвердила Програму безбар’єрного простору ВМТГ та створила Раду безбар’єрності при міському голові. Також в громаді запровадили комісію, яка обстежує об’єкти, оцінює їхню доступність і формує висновки, що враховуються під час капітальних видатків на адаптацію закладів до сучасних стандартів інклюзивності.
Водночас в громаді вдосконалюється простір в частині міської інфраструктури, зазначив Владислав Скальський. Йдеться про будівництво протирадіаційних укриттів на базі закладів освіти, встановлення пандусів в житлових багатоповерхівках, облаштування понижених з’їздів на дорогах.
Крім того, Вінниця планує реалізувати експериментальні проєкти, спрямовані на подальший розвиток безбар’єрного середовища.
«Вінницька громада стала однією з семи громад учасників пілотного проєкту Міністерства розвитку громад та територій України – “Безбар’єрні маршрути”. Ми відпрацювали проєкт такого маршруту від одного з житлових будинків до центру міста», – зазначив Владислав Скальський.
Джерело: ВМР