Сьогодні, 16 квітня, на нараді очільників квартальних комітетів Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниця та представників Вінницького міського відділу Вінницької районної державної лікарні ветеринарної медицини та Головного управління Держспоживслужби у Вінницькій області озвучили терміни цьогорічної кампанії з вакцинації від сказу домашніх тварин. Згідно із планом, у приватному секторі вона стартує 1 травня та триватиме по липень.
Бригади Вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини у визначений час розгортатимуть мобільні намети на зручних локаціях, погоджених із квартальними комітетами. Працюватимуть по черзі на магістральних вулицях приватного сектору. Щоб охопити всю територію, передбачається загалом здійснити 19 виїздів. Вони відбуватимуться, згідно із графіками (дивіться у додатку). Вакцина безкоштовна, єдине – потрібно буде сплатити за послугу та розхідний матеріал 12 грн 39 коп. за введення однієї дози.
Такий профілактичний захід, покликаний убезпечити як тварин, так і людей від ризику наразитися на смертельну недугу. Фахівці вкотре наголошують, сказ вилікувати неможливо, йому можна лише запобігти, вакцинувавши домашніх котиків та собак. Це потрібно робити щорічно, починаючи з тримісячного віку тваринки – незалежно від того, на вулиці чи в оселі вона постійно перебуває. Адже збудник цього вірусу надзвичайно агресивний та швидко поширюється. До інфікування може призвести будь-який предмет, на який потрапила слина хворого ссавця.
«Основним джерелом перенесення сказу є дика лисиця, чия популяція збільшується. Вона дедалі частіше заходить у місто, ми все більше фіксуємо таких випадків, – каже завідувач Вінницького міського відділу Вінницької районної державної лікарні ветеринарної медицини Віктор Грущенко. – Єдиний спосіб уберегтись – зробити щеплення своїм тваринам».
Зручність, доступність та максимальне охоплення – такі головні критерії й цьогорічної кампанії з профілактики сказу. Медики зазначають, вакцина від нього – безоплатна, безпечна та ефективна. Для щеплення використовуватимуть препарат «Рабістар», закуплений коштом державного бюджету.
Торік у мобільних наметах через дбайливі руки ветеринарів пройшло більш як 4 тисячі домашніх улюбленців, наразі очікується не менша активність їхніх власників, зазначив Віктор Грущенко та подякував органам самоорганізації населення за допомогу та внесок в епізоотичний добробут жителів.
«Про ефективність кампанії з вакцинації свідчить, зокрема те, що із 850 випадків укусів тваринами людей, зафіксованих того року та у перший місяць цього, жоден не був спровокований сказом. Це результат вашої великої інформаційної та організаційної роботи, яка була проведена на високому рівні. Будемо продовжувати тісно співпрацювати й надалі», – зауважив він.
Джерело – новини ВМР