Лекції, міжнародний досвід і практична робота — 22 квітня у Вінниці фахівці обговорили підходи до розвитку й збереження зелених зон. Анна Гуськова та Март Рейман поділилися знаннями, а учасники воркшопу застосували ці підходи на прикладі Вінниці. Подію організував «Інститут розвитку міст».
На заходах були присутні заступник міського голови Роман Фурман, представники департаментів міської ради та комунальних підприємств, дотичних до озеленення, екологічної діяльності та планування міста.
Першою виступила Анна Гуськова – архітекторка і урбаністка (Дніпро, Україна). Засновниця проєкту «Green Spaces Strategy Development».
«Дуже цінно, що у Вінниці відбувається взаємодія з представниками органів місцевого самоврядування. Це говорить про те, що Вінниця є гарним прикладом співпраці громадськості і влади у реалізації практик сталого розвитку міст», – зауважила Анна Гуськова.
Експертка також представила розроблені інструменти та методи впливу на розвиток зелених зон у місті, зокрема, цифровізацію даних.
«Це цікаво та корисно для Вінниці саме з точки зору обліку зелених територій та насаджень. Ця тема зараз актуальна для Вінниці, для екологічної ситуації у місті, і відповідно приклад, який напрацювали в іншому місті України – Дніпрі, де працює спікерка, корисний щодо технічних деталей, можливостей платформ і баз даних, які можна використати у нашому місті», – зазначила заступниця директора зі стратегічного розвитку та інновацій КП «Інститут розвитку міст» Тетяна Волошина.
Другим спікером був Март Рейман – професор Талліннського університету. Він ознайомив із міжнародним досвідом розвитку рекреаційних зон, розповідаючи про стандарти та особливості збереження зелених зон в Естонії. А також зупинився на тому, як цей досвід та підходи допоможуть у повоєнному відновленні України.
«Від Марта Реймана ми почули цікаву інформацію про сучасні практики, які не вимагають значних затрат і зусиль для запровадження, але при цьому є природоорієнтованими. Частково ми вже їх застосовували у місті – йдеться про проєкт “Луки Вінниці”. Думаю, що ці практики та можливість з ними ознайомитися – це завжди дуже корисно для підвищення кваліфікації наших фахівців», – додала Тетяна Волошина.
Після лекцій для учасників провели воркшоп, під час якого працювали над збором даних щодо зелених насаджень Вінниці та їхньою систематизацією.
Джерело – новини ВМР