У Вінниці відбувся круглий стіл щодо протидії торгівлі людьми в Україні

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

10 вересня у Вінниці відбулася зустріч включення об’єднаних територіальних громад в Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

Участь у роботі круглого столу взяли перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, керівник програми «Людська безпека», Координатор проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко, спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна, представники ОТГ Вінницької області, державних структур та громадських організацій.

Круглий стіл пройшов у рамках проекту «Досвід поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Вінницькій області». Перед тим, як проводи цю зустріч, її організатори відвідали з робочими візитами 20 ОТГ і вже за круглим столом підбили підсумки  цієї роботи та окреслили кроки на майбутнє.

На зустрічі Координатор проектів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен зазначив, що у складні часи пандемії коронавірусу для державної та місцевих влад важливо зміцнювати зв’язки та допомагати своїм спільнотам.

«Багато міжнародних організацій, включаючи ОБСЄ, попередили, що пандемія COVID-19 та її наслідки збільшують кількість людей, вразливих до торгівлі людьми. Під час карантину зарплати знижуються або люди втрачають роботу, тому вони частіше реагують на ризиковані пропозиції, на які раніше б не погодилися. Торгівля людьми у вигляді сексуальної експлуатації переходить в онлайн, де торгівці можуть мати більше впливу на постраждалих, а саме – на жінок та дівчат. Діти під час карантину проводять більше часу онлайн, тому зростає вірогідність бути притягнутим до онлайн булінгу. Я переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо досягти змін не лише у вашому регіоні, але й у всій країні та за її межами», – висловив впевненість Генрік Вілладсен.

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна навзаєм подякувала ОБСЄ за багаторічну підтримку області, зазначивши:

«Торгівля людьми – це найжахливіший злочин, який знає суспільство навіть у 21 столітті. Завдячуючи міжсекторальній співпраці представників влади і громадських організацій,на Вінниччині напрацьовано дієві механізми, які дозволяють виявляти постраждалих осіб, надавати допомогу, а також попереджувати це явище. Сьогодні ми знаходимося в умовах завершення реформи децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад, які беруть на себе нові владні функції та повноваження. Завдання, яке стоїть перед нами – аби напрацювання, існуючі на обласному рівні,запрацювали на рівні кожної об’єднаної територіальної громади, навіть найменшої, – зауважила посадовиця. –Як влучно зауважив пан Посол, сьогодні,враховуючи пандемію коронавірусу, складність працевлаштування, неконтрольований доступ дітей та молоді до онлайн ресурсів, явища торгівлі людьми дедалі частішають. Протидіяти цьому необхідно безпосередньо через наближення до людей. Сьогодні це можливо зробити саме в об’єднаній територіальній громаді».

Наталя Заболотна повідомила, що на Вінниччині протидія торгівлі людьми – це частина обласної політики,  відображена у відповідних нормативних документах. Так, діє Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року.

Своєю чергою, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович зазначила, що найпершим завданням в протидії торгівлі людьми є профілактична роз’яснювальна робота. Вона повідомила, що в м. Вінниця 58 осіб мають статус таких, що постраждали від торгівлі людьми, і з ними постійно співпрацюють відповідні служби підтримки.

Коментарі у Facebook