Кабмін створив 10 опорних лікарень у Вінницькій області: що це і де знайти?

Кабінет Міністрів України затвердив 10 опорних лікарень на Вінниччині. Це дозволить покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.

Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати одну годину.

Як повідомляють у кабміні, опорна лікарня – це медзаклад, де сконцентровано найбільшу кількість фахівців та медтехніки, і працює вона цілодобово. Тобто, коли хворого госпіталізують з комплексною проблемою, то там можна і поставити точний діагноз, і надати необхідну допомогу.

На Вінниччині опорними визнано: Вінницьку міську клінічну лікарню швидкої допомоги, Могилів-Подільську та Бершадську окружні лікарні інтенсивного лікування, а також сім центральних районних лікарень: Козятинську, Жмеринську, Тульчинську, Хмільницьку, Калинівську, Гайсинську та Ямпільську.        

Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:

  • безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини;
  • своєчасність доступу до медичної допомоги;
  • економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.
  • Ці заклади матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта.

Нагадаємо, що восени за ініціативою Кабінету Міністрів України були змодельовані мережі надання всіх публічних сервісів та послуг, таких як освіта, медицина, соціальні послуги, адміністративні послуги і т.д. в кожній області.