Вінницька міська рада спрямує понад 14 млн грн на оборону країни

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Сьогодні, 7 липня, депутати міськради схвалили збільшення сум видатків бюджету Вінницької громади. Додаткові фінанси спрямували на армію та безпекові заходи. Зокрема, на будівництво нових та дооснащення діючих укриттів, облаштування входів до них автоматичними замками, а також заходи спрямовані на правоохоронну та продовольчу програми.

«Ми виділяємо достатньо немаленьку суму для потреб 6 військових частин, в тому числі і для штурмової бригади «Азов». Це й на закупівлю антидронових рушниць, і самих квадрокоптерів, тепловізорів, приладів нічного бачення і багато іншої техніки. Крім того, виділяємо 1,6 млн грн на підтримку фінансову громадської організації «Координаційний центр з питань полонених та зниклих безвісти». Вчора ми всі бачили в соцмережах і на офіційній сторінці Юлії Приймак зворушливе відео, коли двох маленьких дітей через півтора роки повернули мамі та 45 воїнів повернули з полону. Достатньо серйозно працює сьогодні і Офіс Президента, і Головне управління розвідки і відповідно громадська організація «Координицій центр із питань полонених та зниклих безвісти», щоби повернути наших героїв, шукати безвісти зниклих і допомагати, звичайно, родинам. Тому я хотів би вам окремо подякувати за вашу таку серйозну та плідну роботу», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.


Серед викликів воєнного часу також залишається необхідність облаштування укриттів. У цьому контексті у Вінниці вже зробили чимало, але багато ще попереду, повідомив очільник громади.

«Ми достатньо багато по закладах освіти зробили капітальних ремонтів укриттів із відповідним обладнанням, облаштуванням других входів, але, крім того, в цьому році ми розпочнемо будувати окремі укриття на території 11, 12, 13, 23, 30, і 33 ліцеїв, а також 20, 23, 28, 36, 38, 60 дитячих садочків. Це амбітний достатньо серйозний проєкт. Ми ще такого не робили, але я думаю, що впораємося», – зауважив Сергій Моргунов.

Ще однією важливою статтею фінансування є капітальний ремонт споруд цивільного захисту в освітніх та медичних закладах. На відповідні цілі направлять 8,7 млн грн. Це, зокрема, садочки №№ 23, 47, 77, музична школа №2. А також Вінницька міська клінічна лікарня №1 та Центр матері та дитини.

«Крім того, Вінниця – перше місто в Україні, де впроваджують автоматичну систему відкриття дверей до місць перебування людей під час повітряної тривоги. Наразі сьогоднішнім рішенням депутати погодили поширити проєкт ще на низку закладів», – прокоментувала рішення сесії начальниця департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко.

Акцентували увагу самоврядці й на необхідності у цей важкий час зміцнювати також продовольчу безпеку, адже люди мають мати можливості отримувати їжу в достатній кількості та належної якості. На допомогу виробникам, у межах реалізації «Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ», спрямували кошти для створення на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН «Центру органічного виробництва» та «Центру аграрної науково-просвітницької діяльності».

З-поміж іншого, підтримали депутати й рішення щодо: термомодернізації будівель садочку № 59 та шкіл/ліцеїв № 23; реконструкції теплових мереж та гарячого водопостачання; будівництва дитячих майданчиків, озеленення та благоустрою територій; придбання медичного обладнання для лікарень; реалізації проєктів із будівництва споруд та лінійних об”єктів інженерно-транспортної інфраструктури Вінницького індустріального парку та індустріального парку «ВінІндастрі».

Як розповіла директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко, покриття додаткових видатків здійснюється за рахунок власних доходів бюджету.

Коментарі у Facebook