Проєкт SRER фінансується Урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні.
Інноваційно-технологічний центр «Кристал» спрямований на підсилення існуючих та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у місті Вінниця та Подільському регіоні. За словами Катерина Бабіної, очільниці комунального підприємства «Фонд муніципальних інвестицій», у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення в Україні у 2022 році усі будівельні роботи на об’єкті були припинені, але відновилися у 2023 завдяки перемозі у грантовому проєкті GIZ та UNDP в Україні «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів. Грант передбачає фінансування у сумі 850 тисяч євро, які профінансують наші іноземні партнери.
«Наприкінці 2024 року ми плануємо вводити його в експлуатацію. Тут заплановане розміщення багатьох складових: Центр розвитку підприємництва, приміщення Fab Lab та ІТ, конференц-зали, рецепція, кімнати коворкінгу, кімнати переговорів, лаунж-зони, кафе, фуд-корт та ін. Ми плануємо співпрацювати з нашими університетами, допомагати в розвитку стартапів. Водночас ми продовжуємо шукати інвесторів і знову звернулися до партнерів з UNDP в Україні та GIZ по допомогу з внутрішнім наповненням, щоб придбати меблі, 3D лазери та принтери, а також іншу техніку для подальшої роботи наших лабораторій. На цей напрямок ми отримали додаткове фінансування — 180 тисяч євро», – розповідає Катерина Бабіна.
Вона також додала, що наразі триває співпраця з різними бізнес-асоціаціями, які потенційно можуть стати резидентами інноваційно-технологічного центру.
Як розповів генпідрядник Карло Гігінеїшвілі, на об’єкті вже виконані всі чорнові роботи, наразі будівельники займаються внутрішнім оздобленням, паралельно тривають роботи з інженерними мережами. Скоро приступатимуть до благоустрою навколо центру.
Заступник міського голови Андрій Очеретний наголошує: реалізація цього проєкту має простимулювати бізнес – місцевий та релокований до подальшого економічного розвитку та масштабування. Синергію передбачає і в контексті співпраці інноваційно-технологічного центру «Кристал» та індустріальними парками, розміщеними у Вінницькій громаді, яка створить можливість для розвитку глибокої переробки сировини та створення доданої вартості.
«Інноваційно-технологічний центр “Кристал” має величезний потенціал в розвитку вищої освіти. Ми активно співпрацюємо з різними університетами і ця синергія дасть додатковий поштовх також для дуальної освіти, необхідної для нарощування людського капіталу та зайнятості населення. Загалом же в “Кристалі” ми очікуємо на працевлаштування понад 1000 людей в різних сферах і це суттєво підсилить економічну стійкість громади», – зауважив Андрій Очеретний.
Делегати з Рівного, Звягеля та інших міст, які теж стали учасниками проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» позитивно відгукнулися про створення такого майданчика у Вінниці.
«Для початківців у підприємницькій діяльності такі центри будуть дуже помічними для розвитку. Мені дуже сподобалося, що місцева влада докладає великих зусиль для того, щоб підтримати бізнес, особливо в умовах війни», – сказав Микола Лівшук, представник підприємства «Рівне-Флекс».
Цей матеріал створено Вінницькою міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.
Більше про спільний проєкт Вінницької міської ради, уряду Німеччини та UNDP в Україні можна дізнатися тут.
Джерело: ВМР