Чому український уряд “пасе задніх” та які кошти виділяють інші країни на боротьбу з COVID-19?

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вже зараз зрозуміло, що введення в країні вкрай жорстких карантинних заходів стане спустошливим ударом для слабкої української економіки.

У Вінниці та інших містах України на позачергових сессіях міських рад відбулись зміни до бюджетів, так як виділених урядом коштів (100 млн грн) на покриття всіх нагальних потреб по боротьбі з поширенням коронавірусу зрозуміло що не вистачає. Тому, основний тягар буде припадати саме на місцеві бюджети. У місті Вінниця із резервного фонду перерозподілили близько 50 мільйонів гривень.

Які ресурси виділяють уряди країн, і як із цим справи у нашій державі

Україна

Як повідомляє unian.ua, український уряд вже виділив на заходи по боротьбі з коронавірусом близько 100 млн гривень. Дані кошти пішли на закупівлю засобів індивідуального захисту, тест-систем та реактивів в лабораторії. Також влада країни закрила корАле фактично все навантаження по боротьбі з коронавірусом припадає на місцеві бюджети, так як потрібно забезпечити збільшення видатків на посилену готовность місцевих медичних закладів.

Китай

Друга економіка світу зіткнулася з кризою через коронавірус. Навіть коли епідемія здавалася винятково китайською проблемою, аналітики попереджали про те, що її наслідки відгукнуться всьому світу. Китай виділив на боротьбу з коронавірусом понад 10 млрд доларів. Це кошти, виділені китайською владою на всіх рівнях, які були витрачені на діагностику та лікування хворих людей.

США

У США поки зафіксовано не більше 6 тисяч випадків зараження. Проте, вже 6 березня Сенат США схвалив виділення 8,3 млрд доларів на боротьбу з епідемією. 13 березня президент США Дональд Трамп оголосив у країні надзвичайний стан. Це рішення відкрило місцевій владі доступ до 50 мільярдів доларів, відкладених на усунення наслідків стихійних лих.

Канада

Прем’єр Джастін Трюдо має намір виділити на боротьбу з коронавірусом і його наслідками мільярд доларів. 500 мільйонів – на закупівлі медобладнання і засобів діагностики. 275 мільйонів доларів – на дослідження вакцини.

Європа

В Європі вибухнула епідемія хвороби, особливо гострий період переживає Італія – зараз там від коронавірусу щодня гинуть сотні людей. Якщо в лютому в ЄС були наміри виділити на боротьбу з хворобою 232 мільйони євро, то зараз розглядають великий пакет заходів на 37 мільярдів євро.

Велика Британія

Мінфін Великої Британії у зв’язку з епідемією має намір витратити на заходи зі стимулювання економіки країни 30 млрд фунтів стерлінгів ($38,8 млрд). 5 млрд фунтів стерлінгів мають виділити Національній службі охорони здоров’я. Частину коштів отримають громадяни, яким через підозри на наявність коронавірусу довелося самоізолюватися, а решту отримає бізнес з менш ніж 250 зайнятими працівниками (таких компаній у країні близько 2 мільйонів).

Італія

В Італії зараз розігрується справжня трагедія, яка може ускладнитися економічними наслідками пандемії. На початку березня Рим хотів витратити на боротьбу з економічними наслідками коронавірусу 7,5 млрд євро, але 11 березня прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте вже озвучив суму у 25 млрд євро.

Росія

У Москви криза через коронавірус посилюється падінням цін на нафту і обвалом курсу рубля. РФ створила для стримування кризи фонд на 300 млрд рублів (4 млрд доларів). Для бізнесу пропонують ввести податкові канікули. Держкомпанії можуть отримати відстрочку до півроку для виплати дивідендів.

Швейцарія

Уряд країни має намір витратити на заходи щодо стримування кризи понад 10 мільярдів доларів. Співробітники будуть працювати за скороченим графіком, але отримають 80 відсотків від втраченої заробітної плати за рахунок бюджетів фондів страхування на випадок безробіття.

Іран

Іран важко постраждав від епідемії, але через закритість режиму інформації про його заходи щодо стримування кризи вкрай мало. Минулого тижня Тегеран звернувся до МВФ за екстреною фінансовою допомогою для боротьби з коронавірусом, запросивши 5 мільярдів доларів.

Південна Корея

Сеул спочатку виділив на боротьбу з коронавірусом 30 трлн вон (близько 25 млрд доларів), а потім – ще 11,7 трлн вон (9,5 млрд доларів) на заходи зі стимуляції економіки.

Бразилія

Влада країни вкладе у заходи щодо стримування кризи майже 150 мільярдів реалів (30 мільярдів доларів). Міністр економіки країни Паулу Гедес розповів, що перший мільярд доларів вже було виділено минулого тижня Міністерству охорони здоров’я.

Арабський світ

Уряд Єгипту заявив про виділення 100 млрд фунтів (6.4 млрд доларів) на боротьбу з коронавірусом.

Об’єднані Арабські Емірати виділили 100 млрд дирхамів (27.2 млрд доларів) для підтримки позичальників у рамках боротьби з економічними наслідками пандемії.

Уряд ОАЕ надасть місцевим банкам 3 млрд дирхамів (816,8 тис. доларів) в якості гарантованих державою кредитів. Ще 5 млрд дирхамів (1,4 млрд доларів) витратять на субсидії з оплати за воду та електроенергію для громадян і промисловості.

МВФ

Міжнародний валютний фонд має намір виділити трильйон доларів на порятунок країн від кризи. І ще 50 мільярдів доларів постраждалим від коронавіруса країнам.

Коментарі у Facebook