У Вінниці, дерева які ростуть на Замостянській, Лесі Українки, Пирогова та Брацлавській вулицях, отримають паспорти. Насадження перерахують, обстежать та нанесуть на інвентаризаційний план. За результатами проведення інвентаризації на кожний об’єкт зеленого господарства складуть паспорт.
Послуги з паспортизації зелених насаджень Вінниці замовив департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Відповідна інформація розміщена на сайті публічних закупівель Прозорро.
Паспортизація зелених насаджень включає:
– первинну технічну інвентаризацію, складання ескізів, заміри контурів ситуації, технічне описування зелених насаджень;
– складання інвентаризаційного плану зелених насаджень, підрахунок площ, заповнення оціночних форм бланків;
– перерахунок дерев з нанесенням їх на плані 3 масштабом 1:500 розподіл насаджень за породами в розрізі груп, діаметра, висоти, віку та якісного стану. Опис пошкоджень та хвороб;
– перерахунок чагарників з нанесенням їх на план. Визначення породи, віку і стану;
– нумерація дерев на оригіналах і копіях планів;
– складання робочого обліку (актів обстеження) зелених насаджень; – визначення балансової вартості зелених насаджень;
– складання технічного паспорта на об’єкт зеленого господарства; – брошурування справи оригіналу при інвентаризації зелених насаджень;
– з метою охорони та збереження зелених насаджень передбачити заходи щодо їх утримання.
До паспортів об’єктів благоустрою зеленого господарства додадуть топогеодезичний план і робочий щоденник обліку зелених насаджень.
До робочого щоденника обліку зелених насаджень внесуть відомості щодо дерев, розташованих на проїздах, територіях скверів, садів і бульварів, облікових ділянок парків, лісопарків, чагарників.
Особливо цінні породи дерев та чагарників, занесені до Червоної книги України, пам’ятки природи нанесуть на план за допомогою спеціальної умовної позначки.