Служба безпеки України викрила двох телефонних ‘мінерів’, які повідомили про вибухівку в приміщеннях Києва та Миколаєва. Про це повідомили в прес-центрі спецслужби.
Так, в столиці співробітниками СБУ, Нацполіції та місцевої прокуратури встановили і затримали ‘телефонного терориста’, який протягом року зробив кілька неправдивих повідомлень про замінування Оболонського районного суду.
Як з’ясувалося, підозрюваний – киянин, який раніше вже був судимий за квартирні крадіжки. Він повідомляв про вибухівку саме в ті дні, коли в суді мали розглядати обвинувальний акт у його справі. Повідомляючи про вибухівку, зловмисник сподівався відтермінувати винесення вироку.
Судова фоноскопічна експертиза встановила, що зловмисник зробив як мінімум чотири неправдивих повідомлення про мінування. Для кожного дзвінка він використовував новий телефон і разову сім-карту, від яких позбавлявся відразу ж після ‘мінування’.
Затриманому вже повідомили про підозру за статтею ‘завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей’. Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років.
Крім того, ‘телефонному терористові’ доведеться компенсувати витрати установ, які зазнали шкоди від його протиправних дій.
Ще одного ‘мінера’ співробітники СБУ викрили в Миколаєві: там анонімний респондент повідомляв про вибухівку, закладену в приміщенні одного з місцевих вузів.
До навчального закладу відразу ж виїхали оперативники Служби безпеки, Нацполіції і фахівці вибухотехнічної служби. Ніяких небезпечних пристроїв або речовин правоохоронці не виявили, а зловмисника виявили по гарячих слідах – ним виявився студент, який вирішив ‘помститися’ родичу, з телефону якого і здійснив дзвінок.
Псевдомінер був затриманий, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Наразі затриманому готуються повідомити про підозру і обрати йому запобіжний захід.
В кінці минулого тижня поліцейські два дні поспіль отримували анонімні повідомлення про масові замінування. 19 вересня довелося перевірити на наявність вибухівки понад півсотні об’єктів у Києві: це 11 дитсадків, 8 медустанов, 20 житлових будинків, 22 ТРЦ, мости і держустанови. Аналогічне повідомлення надійшло 20 вересня – і знову для перевірок довелося залучати кінологів, вибухотехніків, кіберполіцію, оскільки листи з погрозами надходили на електронну пошту. На щастя, небезпечних предметів не виявили, але, на жаль, не знайшли й ‘мінерів’. Ще одна подібна подія сталася в Деснянському районі – тут по телефону замінували всю вулицю Бальзака. Зловмисника поліцейські вирахували.
Подробиці про мінування в столиці дивіться в сюжеті: