Українцям пропонують підзаробити на каштанах. Їх уже почали скуповувати в пунктах прийомувторинної сировини. За один кілограм пропонують дві гривні.
Новини ‘Сегодня’ вирішили назбирати каштанів і дізнатися, скільки часу йде, щоб заробити певну суму. За півгодини вийшло близько двох кілограмів каштанів. Здати каштани можна в пунктах прийому вторинної сировини. В одному з київських пунктів за два кілограми каштанів нам дають чесно зароблені чотири гривні.
У пункті кажуть: минулого року каштанів було більше, а охочих здати – цілі черги. Цього року каштани в дефіциті – вони дрібні, і їх мало.
‘Несуть дітвора, школярі, дошкільнята… З мамою гуляють, збирають, принесуть кілограма два’, – каже приймальник Олександр Ніколайчук.
Незважаючи на дефіцит сировини, ціна залишилася торішньою. Це одна з причин, чому люди не поспішають гнути спину, збираючи колючий горіх. Хоча є і ті, хто не знає про збір.
‘Дві гривні – це дуже мало, кілограм зібрати непросто, знайти треба алею, де багато каштанів’, – каже мешканка столиці.
‘Може і спробувала би збирати, тільки я вже не ходок’, – додає ще одна киянка.
‘Я й не знав, що їх приймають’, – дивується житель Києва.
Читайте також: Каштан vs платан на Крещатике. В Киеве продолжается скандал из-за символа города
Минулого року за сезон кияни здали 45 тонн каштанів. Збирають їх для лікарських і косметичних цілей.
‘З них роблять препарати, які поліпшують стан судин. Є таке слово – ‘венотонік’. Такий препарат покращує стан, це якраз на часі для жінок, хто ходить на високих підборах, у кого варикоз тощо’, – розповідає завідувач аптеки Олександр Ломака.
Збирати сировину можна ще тиждень-два, поки сезон. Зараз крім каштанів, купують ще й жолуді. Теж коштують дві гривні за кілограм.
Раніше новини ‘Сегодня’ також вирішили розібратися, як порожні пластикові пляшки можуть приносити дохід.