Московську на Маріупольську. Чому вирішили так перейменувати вулицю у Вінниці? Повідомляє Вінницька міська рада;

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Маріуполь зараз – це не просто українське місто, а символ незламності та надлюдської сили у боротьбі з російською агресією. Щоб увіковічнити героїзм, у Вінниці вирішили назвати на честь міста-героя одну з вулиць та провулків в районі Старого міста. Відтак колишня Московська стала Маріупольською.

Вулиця, яку перейменували на честь міста на березі Азовського моря – одна з найдавніших в районі Старого міста Вінницької МТГ, розповідає докторка історичних наук і професорка Тетяна Кароєва.


«Первинно це була південна дорога до Старого міста, яку почали забудовувати лише у ХІХ ст. Офіційна назва, зафіксована в документах початку ХХ ст., – Звенигородська, яку спочатку у 1921 р. змінили на Лассаля, потім Карла Маркса, а вже з приєднанням до Вінниці – на Московську. Тоді ж змінили назви й провулки», – зазначає Тетяна Кароєва.

Ще набагато глибшу історію має місто-герой, на честь якого перейменували вулицю та провулки у Вінниці.

Маріуполь – місто обласного підпорядкування Донецької області. Заснований запорозькими козаками на поч. XVI ст. як фортеця Кальміус (від р. Кальміус). У 1611 р. – центр Кальміуської паланки Війська Запорозького. Після інкорпорації українських земель у XVIІІ ст. Російською імперією перезасновано у повітове місто Павловськ, згодом найменовано в Маріуполь (Маріанополь). Наприкінці XVIІІ – на поч. XІХ ст. важливий торговельний осередок Приазов’я, один із центрів чумацького промислу. Із др. пол. XІХ ст. – важливий центр металургії та машинобудування.

У часи радянської індустріалізації тут постав один із найбільших в СРСР металургійних заводів – «Азовсталь». Упродовж 1948-1989 рр. місто йменувалося Жданов. Після 24.02.2022 р. Маріуполь, як стратегічний центр українського Донбасу та Приазов’я, став пріоритетною ціллю російських окупантів.

Завдяки мужності українських воїнів, які захищають місто, Маріуполь став символом опору, незламності та героїзму, а також скорботи за його жертвами. 6 березня 2022 р. Указом Президента України Маріуполю присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».

Коментарі у Facebook