У Вінниці презентували ексклюзивну поштову марку з «бойовим гусаком-льотчиком» Про це повідомляє ВМР

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Урочиста церемонія спецпогашення відбулася 20 жовтня під час повітряної тривоги в одному з укриттів, у присутності вінницьких колекціонерів, туристичної спільноти та медіа. Ексклюзивну лімітовану серію марок виготовила «Укрпошта» на замовлення Офісу туризму Вінниці за мотивами роботи вінницької майстрині Наталії Дремлюги «Бойовий гусак-льотчик».

Подію приурочили відновленню діяльності Музею української марки ім. Якова Балабана у Вінниці. Це перший та єдиний музей історичної філателії в Україні, де представлена найбільша колекція українських марок у світі. Деякі з них існують в єдиному екземплярі.


Первісно погашення марки з «бойовим гусаком-льотчиком» планувалося на 13 жовтня, і вона символічно прибула у Вінницю напередодні, у той самий вечір, коли світ дізнався про героїчний подвиг військового льотчика, який, ризикуючи власним життям, врятував тисячі вінничан від ворожої атаки й успішно відвів пошкоджений літак від густонаселених районів. Уособленню героїзму українських пілотів, які захищають небо над нами, й була присвячена подія.

В урочистій церемонії погашення марки взяли участь: заступник міського голови Андрій Очеретний, директор Вінницької дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» Володимир Шаловінський, директор Музею української марки ім. Якова Балабана Олександр Білецький та майстриня Наталія Дремлюга.

«Влітку 2022-го, коли презентували платформу подарунків з вінницькою душею BYVI, найпопулярнішим сувеніром був гусак “Джонсонюк”, сьогодні ж найбільш актуальним є такий от бойовий гусак. Ключову відмінність між українським льотчиком і пілотом росії усі побачили впродовж останнього тижня. Коли наш бойовий пілот відводив літак, перед тим збиваючи “шахідів” і ракети, він робив це за межі житлової забудови і промисловості, і тільки потім катапультувався. А пілот російської федерації думав виключно про себе, про своє життя, і направив літак на житловий будинок. Це суттєва ментальна відмінність між росіянами і українцями. Тому я переконаний, що перемога однозначно за нами», – сказав у своїй вітальній промові заступник міського голови Андрій Очеретний.

На заході Офіс туризму Вінниці у співпраці з Фондом громади «Подільська громада» оголосив про старт благодійного аукціону з продажу марочного блоку «Бойовий гусак-льотчик. Вартові українського неба». Аукціон стартував онлайн на фейсбук-сторінці Visit Vinnytsia і триватиме до 23:59 год. 22 жовтня. Залучену суму направлять на закупівлю зимових спальних мішків для українських воїнів на передовій. Детальніше про це – за посиланням.

«В аукціоні бере участь один марочний блок. Всього таких випущено лише чотири, і більше накладів не планується, тому колекційна цінність його досить висока, – розповіла директорка КП «Офіс туризму Вінниці» Тетяна Маєвська. – Чому обрали саме “бойового гусака-льотчика”? По-перше, це ТОП наших продажів на платформі подарунків BYVI, а по-друге, це збірний образ, що уособлює авіаторів, наших героїв. До того ж Вінниця – столиця Повітряних Сил України, а наша майстриня Наталія Дремлюга – вінничанка. Тому абсолютно логічно, що на марці зобразили саме цей витвір».

Тетяна Маєвська зазначила, що один з марочних блоків передадуть самому льотчику-герою з позивним Karaya, а інший буде експонуватися в Музеї української марки імені Якова Балабана за адресою вул. Соборна, 26, тож всі вінничани і гості міста зможуть його побачити. Поштучно ж марки із зображенням гусака реалізовуватимуться через платформу подарунків BYVI – цю онлайн-крамницю в Instagram Офіс туризму створив спільно з кількома десятками локальних майстрів хендмейду.

«Хочу подякувати всім українським жінкам і чоловікам, які наближають нашу Перемогу у боротьбі з російськими окупантами. Бо перемогти у цій війні – це зараз наша історична місія і вікно можливостей для України. А такі події, як випуск нових марок та відновлення роботи музею, говорять про те, що ми потроху починаємо повертатись до життя. Маємо жити – бо заради цього, власне, і воюємо. І ми обов’язково переможемо!», – сказав директор Музею української марки ім. Якова Балабана Олександр Білецький.

Зауважимо, що через пандемію COVID-19 та початок воєнної агресії Музей української марки ім. Якова Балабана був змушений призупинити діяльність. Нині ж завдяки зусиллям Вінницької міської ради він відновлює роботу для індивідуальних відвідувачів та екскурсійних груп. Музей працюватиме у п’ятницю та суботу з 12:00 до 18:00 години, а також за попереднім замовленням через Офіс туризму Вінниці.

Коментарі у Facebook