27 грудня, Вінницька міська рада ухвалила бюджет Вінницької об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Наступного року надходження до бюджету Вінницької громади скоротили на 409 мільйонів гривень. Вінниця змогла сформувати бюджет із власних доходів без згортання соціально-економічних проєктів. За відповідне рішення проголосували 43 депутати з 47 присутніх.
Доходи міста становлять 4,371 млрд грн,а видатки на наступний рік – 4,462 млрд грн. У наступному році планують збільшити на 40% фінансування дитячого харчування у школах для учнів 1-4 класу.
Як повідомляють у Вінницькій міській раді через зменшення обсягу субвенцій урядом бюджет міста прийшлося переглянути та змінити відповідно до доступних коштів.
У 2019 році вінницький бюджет становив у загальній сумі 4 мільярди 780 мільйонів гривень, а видатки – 4 мільярдів 859 мільйонів гривень.
За рахунок власних доходів місто змогло забезпечити 3,636 мільярда гривень. У порівняні з 2019 роком ця сума збільшилася на 6%. Субвенції з обласного та державного бюджетів становлять всього 825,8 мільйонів гривень.
Близько 44% видатків буде витрачено на фінансування освіти Вінниці. А це 1,361 мільярдів гривень.
Видатки на утримання закладів освіти в 2020 році зростають майже на 12,3 %. Їх пропонується затвердити в обсязі 1,444 мільярд гривень. Бюджетом передбачено підвищення з 1 вересня на 40 % грошової норми видатків на харчування учнів 1-4 класів. У видатках галузі також враховано кошти на зростання мережі – на відкриття нового ДНЗ по вул.Ватутіна на 6 груп та однієї групи в ДНЗ №10 (170 місць) і, відповідно, додаткове введення 44,5 штатних одиниць. Також – з 1 вересня заплановано відкриття нової школи в мікрорайоні Поділля, додаткове відкриття 56 класів, відповідно, додаткове введення 155,75 педагогічних ставок і додаткове введення 30,25 ставок іншого персоналу.
На капітальні видатки галузі передбачено 17,7 млн грн. Крім того, на реконструкцію та будівництво об’єктів освіти в бюджеті розвитку заплановано ще 198,2 млн грн, за рахунок яких буде проведено термомодернізацію в 15 закладах освіти, реконструкцію в 3-х закладах та завершено будівництво школи в мікрорайоні Поділля.
Обсяг медичної субвенції передбачено лише на утримання закладів вторинного рівня в І кварталі 2020 року, адже 1 квітня вони будуть працювати та утримуватися за договорами з НСЗУ. Що ж до власних доходів, то на галузь “Охорона здоров’я” планується направити 66 мільйонів гривень, що на 12% більше 2019 року.
Крім того, в складі бюджету розвитку за рахунок бюджету Вінницької міської ОТГ передбачені капітальні видатки в сумі 7,2 мільйона гривень.
Так, на будівництво і реконструкцію об’єктів охорони здоров’я в бюджеті розвитку заплановано 66,2 мільйона гривень, з яких 50 мільйонів – на добудову головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вулиці Київська, 68. Додатково до названих показників, за рахунок субвенції з державного бюджету, передбачено 204,3 мільйона гривень на будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вулиці Хмельницьке шосе.
Також в проекті бюджету 2020 року передбачені видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, які становитимуть 88,6 мільйона гривень. З них на реалізацію муніципальних програм соціального захисту заклали 87 мільйонів гривень (на 6 % більше показників 2019 року).
Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства на 2020 рік в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачено видатки в сумі 853,5 мільйона гривень. Їх планують направити на благоустрій міста, проведення поточного та капітального ремонту багатоквартирних будинків тощо.
Відомо також, що видатки спеціального фонду сформовано в сумі 1368,8 мільйона гривень (видатки: бюджету розвитку; цільових фондів міської ради; бюджетних установ за рахунок власних надходжень тощо). А кошти бюджету розвитку (1,083 мільярда гривень), пропонується спрямувати на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності; на внески до статутних капіталів комунальних підприємств; на капітальні видатки ЖКГ; на капітальні видатки бюджетної сфери на інші видатки.