Розвиток фермерства та продовольча безпека: у Вінниці реалізовують нові ідеї в аграрному секторі

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вчора, 19 січня, у Вінниці обговорювали реалізацію заходів у 2023 році, передбачених Програмою розвитку аграрного сектору та продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 рр.

Програма містить понад 70 заходів та охоплює десять напрямків. Йдеться про забезпечення розвитку землеробства та тваринництва, включаючи органічне виробництво; розвиток бджільництва, ставкового рибництва, а також впровадження дорадчих послуг, удосконалення інфраструктури аграрного ринку та інвестиційного забезпечення розвитку аграрного сектору громади.


“Все це ми будемо втілювати в життя протягом трьох наступних років. Фермерство та аграрна промисловість є перспективною частиною економіки країни. Тож планів чимало, серед них і створення кооперативів виробників із подальшим продажем продукції через оптово-продовольчі ринки, мережі супермаркетів тощо. Все це дасть можливість фермерам масштабуватися, формувати адекватні ціни на продукцію та підвищити продуктивність. Важливо, що підтримуючи аграрний сектор ми зможемо створити платформу, яка утворюватиме нові робочі місця”, – зазначив директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов.

На порядок денний було винесено ряд питань відповідно до напрямків та заходів Програми. Зокрема йшлося про створення кооперативів пасічників, ініціативних груп «Чиста водойма», які працюватимуть з наявними ставками в межах сіл Гавришівка та Вінницьких Хуторів. Крім того, фахівці планують моніторити майно колгоспів та радгоспів, яке потрапило під розпаювання. Всі ці заходи сприятимуть розвитку тваринництва, бджільництва та ефективного використання водних об’єктів.

Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний зупинився більш на детальному Плані реалізації Програми по виконавцях у напрямках розвитку аграрного сектору, розповів про шляхи їх поступового виконання та презентував помісячний Календар на 2023 рік, розроблений відділом агропромислового розвитку.

Під час зустрічі також обговорили започаткування відзначення професійних свят: День фермера, День рибалки, День пасічника.

Окрім цього, узгодили графіки зустрічей з фермерами, користувачами водних об’єктів та пасічниками, які відбуватимуться на територіях сільських населених пунктів ВМТГ протягом січня-лютого поточного року.

Нагадаємо, Програму розвитку агарного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки затвердили у Вінниці наприкінці минулого року. Її розробляли за ініціативи Вінницького міського голови Сергія Моргунова і наразі вона є однією з перших в Україні на рівні муніципалітетів.

Як раніше зазначив Сергій Моргунов, розвиток аграрного сектору зараз – це внесок в майбутнє громади: “Враховуючи специфіку нашого міста до приєднання сільських територій, аграрна тема для нас нова, адже сільським господарством ми ще не займалися. За великим рахунком, зараз ми намагаємося систематизувати цю роботу в кількох напрямах. Насамперед, приєднані території не повинні відчувати себе без уваги, а в основі своїй йдеться про виробництво на землі. Ми маємо надію, що передбачимо всі нюанси і зможемо допомогти їм за рахунок бюджету ВМТГ. Важливо також реалізувати всі плани, передбачені Програмою. Хоча, зрозуміло, що це буде непросто. Ми готові комунікувати з малим та середнім бізнесом на цих територіях. Дуже важливо також налаштувати переробку сільської продукції – це додана вартість для економіки країни, для міста це важливо зокрема”.

Коментарі у Facebook