Вчора, 22 червня, у Вінниці затвердили Концепцію розвитку малих річок Вінниці – 2035

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Новий екологічний проєкт зі збереження водойм міста отримав свій офіційний старт . 22 червня, виконком міськради затвердив проєкт рішення Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035.

Як повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, у місті нараховується 64 малих річки. Усі вони є значною частиною екосистеми. Тому команда фахівців активно працює, щоб покращити стан малих водойм, зробити їх справжньою принадою міста, а їхні береги – приємною зоною відпочинку.


Прийнятий на виконкомі документ є стратегічним інструментом для реалізації проєкту «Малі річки Вінниці» від КП «Інститут розвитку міст». Проєкт є одним із заходів Дорожньої карти Вінницької міської територіальної громади для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року, а саме у сфері збереження біорізноманіття.

«Важливо зрозуміти цінність цих малих річок, – зауважує Сергій Моргунов. – Малі річки, являються артеріями, які живлять Південний Буг. Відтак, від їх стану також залежить якість води, можливість купатись в літній період та відпочивати. Також на базі цих річок є реальні можливості створити гарні рекреаційні зони. Адже будь-яка річка дарує прохолоду у спеку, тому ми маємо дбати про наші водні ресурси».

У Концепції розглядають потенціал малих річок аби перетворити їх на функціональні природні простори у різних районах міста. Адже міська влада зацікавлена в покращенні екологічного стану нашого міста. Так, щоб не втрачати цей ресурс, а почати використовувати його з користю, необхідно змінити підходи до управління даними водними ресурсами на більш сталі та інтегрувати їх у міський простір та життя мешканців.

«Цей проєкт потрібен нам сьогодні, щоб наші діти та онуки жили в місті із чистими річками завтра», – говорить міський голова Сергій Моргунов.

Як повідомив директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко, відповідно до Концепції, підхід до роботи з малими річками базується на чотирьох основних аспектах – екологічний, соціальний, просторовий, управлінський.

«Малі річки міста – дуже недооцінений природний ресурс, який потребує покращення свого стану. Затвердження Концепції розвитку малих річок створює можливості для системного та сталого поводження з малими річками міста. Цей документ по суті є інструкцією щодо того, чому малі річки важливі для міста, де вони знаходяться та як їх зберегти або відновити, щоб вони виконували свої функції. І важливо ще те, що дана інструкція не лише для муніципалітету, а для усіх мешканців міста. Адже чистота води в річках та просторів навколо них напряму залежить від дій нас усіх», – зауважив Назар Коваленко.

Зазначимо, що малі річки є невід’ємною частиною вінницької міської екосистеми. Вони створюють неповторні ландшафти, що мають потенціал позитивно впливати на ментальне та фізичне здоров’я вінничан. Це неоціненний природний ресурс, який у випадку його втрати не підлягає повноцінному відновленню. Відповідно до концепції, всі майбутні плани та проєкти мають наближати міську річкову екосистему до доброго стану води, збереження місцевого біорізноманіття, створення доступних, безпечних та інклюзивних просторів на берегах.

Концепція покликана зберегти та інтегрувати їх у життя містян, аби не втратити такий дорогоцінний ресурс. Їхнє збереження та перетворення на водні коридори має значне підґрунтя та критично важливе для сталого розвитку міста. Вінниця продовжує підтримувати статус найкомфортнішого міста для життя, а екологія – це один з показників, за яким наше місто лідирує серед українських міст. Дана концепція відповідає стратегічним цілям, завданням та візіям розвитку Вінниці, узгоджується з цілою низкою стратегічно-планувальних документів.

Коментарі у Facebook