Відкриваємо малі річки разом: на сесії міської ради депутати затвердили проєкт рішення Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Минулої п’ятниці, 7 липня, депутати на черговій сесії міської ради затвердили проєкт рішення Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035. Це перший важливий проєкт, метою якого є збереження водойм та біорізноманіття міста, який накладається на задекларований європейський Зелений курс Вінниці до 2030 року. В результаті реалізації Концепції, вінничани матимуть ще більше простору для відпочинку на природі, де найменші водойми стануть невіддільною частиною життя та буденності.


Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, у Вінниці налічено понад 64 малих річки і їх необхідно інтегрувати у міський простір. Задля цього необхідно змінювати підходи до водокористування.

“Загальна протяжність малих річок у Вінниці складає понад 100 кілометрів. Південний Буг, у межах міста, має протяжність майже 15 кілометрів і, логічно, що чималий об’єм води потрапляє сюди саме з малих річок. Наше завдання – комплексно вирішити питання поводження з водоймами, які є в місті. Концепція розвитку малих річок – це один із заходів нашої дорожньої карти по Зеленому курсу Вінниці до 2030 року і відповідає стратегічним цілям, завданням та візіям ефективного розвитку Вінниці. Переконаний, що в майбутньому по всій країні буде відповідна комплексна програма», – зазначив Сергій Моргунов.

Власне, Концепцію розвитку малих річок Вінниці розробили спеціалісти КП «Інститут розвитку міст». Його директор, Назар Коваленко, зазначив, що підхід до роботи з малими річками базуватиметься на чотирьох аспектах – екологічному, соціальному, просторовому та управлінському.

«По суті цей документ є інструкцією щодо того, чому малі річки важливі для міста, де вони знаходяться та як їх зберегти або відновити, щоб вони виконували свої функції. Важливо розуміти, що дана інструкція не лише для муніципалітету нашого міста, а й для усіх мешканців міста, адже кожен з нас може докласти свою маленьку частинку до збереження водного ресурсу міста», – зазначив Назар Коваленко.

Наразі КП “Інститут розвитку міст” організовує для містян різноманітне дозвілля, толоки та екскурсії малими річками аби більше вінничан та гостей міста дізнавались про біоресурси міста та просто з користю провели час на свіжому повітрі.

Коментарі у Facebook