У межах благодійного заїзду на підтримку України Вінницю відвідав відомий веломандрівник Мішель Мертон

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

5 червня, у Вінниці опинився німецький журналіст з Люксембургу – Мішель Мертен, який подолав вже понад дві тисячі кілометрів на велосипеді. До нашого міста доїхав з Бару. Свій шлях він долає вже другий місяць – виїхав на двоколісному в Україну ще на початку липня.

Чоловік став організатором благодійного велотуру і збирає донати на підтримку України: волонтерів та Збройних Сил. Зокрема, допомагає розвивати харківський проєкт, метою якого є пакування сухпайків. А також чоловік підтримує реабілітаційний центр для українських дітей в Карпатах. Там відпочиває та ментально оздоровлюється малеча з різних регіонів нашої країни.


У Вінниці його зустріли велосипедисти з міської та обласної спортивних шкіл, а також учасники місцевої велоспільноти.

“Сьогодні Мішеля зустрічали спортсмени з вінницької міської спортивної школи №3, з обласної спортивної школи та учасники велоклубу на чолі з Олександром Царевським. Приклад Мішеля дуже надихає, адже він зумів здолати довгий шлях та не побоявся того, що в Україні йде війна. Наші велосипедисти сьогодні проведуть для нього екскурсію містом та покажуть Площу Перемоги, куди минулого року влучили російські ракети”, – сказав голова комітету фізичної культури та спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський.

Маршрут Мішеля Мартена до Вінниці пролягав через такі міста, як: Люксембург, Шенген, Нюрнберг, Пльзень, Прага, Освенцим, Краків, Львів, Івано-Франківськ, Бар.

З собою у наплічнику чоловік возить різні прапори – Німеччини, Люксембурга, Польщі, Чехії та інших країн. А ось український – синьо-жовтий – пов’язав на себе. Зізнається, що для нього це дуже символічний жест.

“Україна – чудова країна, і тут живуть чудові люди. На мою думку, Люксембург має тісні і довгі відносини з Україною, в нас схожа історія.
11 травня 1944 року Люксембург був окупований нацистами. Тому для нас 11 травня має таке ж значення, як для українців 24 лютого. Люксембург став однією з країн, які одразу почали допомагати Україні з амуніцією. Маленьким країнам значно простіше поставити перед собою якесь завдання та виконати його”, – розповів Мішель Мертен.

Варто зазначити, що німецький журналіст не просто подорожує, а й регулярно висвітлює події в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії.

Коментарі у Facebook