У Вінниці родини, які усиновили діток, отримали допомогу від міської ради

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Напередодні Дня усиновлення, який цьогоріч відповідно до Указу Президента від 28.07.2023 відзначають 17 вересня, заступниця міського голови Галина Якубович та керівниця служби у справах дітей Людмила Шафранська зустрілися із 6 сімʼями, які стали усиновлювачами і проживають на території Вінницької міської територіальної громади. Вони отримали матеріальну допомогу, змогли поділитися своїми досягненнями і проблемами.

Працівники служби у справах дітей здійснюють контроль за умовами проживання та виховання 143 усиновлених дітей, які проживають у Вінниці. Однією з таких є сімʼя Олени Мельник. Її дочці Діані – 14 років (імена та прізвище змінені з міркувань конфіденційності, – ред.). До родини дівчинка потрапила у 3-річному віці.


«Ми їздили, знайомилися з Діаною впродовж чотирьох місяців. Процедура усиновлення – не легка, бо це відповідальна історія. Найперше людині самій варто зрозуміти, чи вона зможе впоратися з дитиною, бо деякі не можуть справитися з вихованням дітей. А тут вам потрібно прийняти її, подружитися і зрозуміти, що ця дитина стане частинкою вашої душі», – говорить Олена Мельник.

До Дня усиновлення служба у справах дітей провела інформаційну акцію «Усиновлення в умовах воєнного стану в Україні». Фахівці також розмістили інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені або потребують влаштування до сімейних форм виховання.

«Вінничани та мешканці інших регіонів мають можливість ознайомитись з короткою інформацією про дітей, отримати додаткову інформацію про дітей від працівників служби при безпосередньому зверненні. На обліку дітей, які можуть бути усиновлені в службі у справах дітей Вінницької міської ради перебуває 54 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування», – каже керівниця Служби у справах дітей ВМР Людмила Шафранська.

За її словами, упродовж 2023 року усиновлено громадянами України – 4 дитини, одним з батьків – 15 дітей.

«Діти – це не тільки наше майбутнє, це наше сьогодення. Вони потребують нашої турботи, уваги, розуміння та підтримки, особливо ті, хто залишився без батьківської опіки та любові. Дбати про них – наше спільне завдання та велика відповідальність», – говорить заступниця міського голови Галина Якубович.

Громадянам, які бажають усиновити чи взяти на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, працівниками служби у справах дітей Вінницької міської ради постійно надаються консультації та всебічна допомога у підготовці необхідних документів.

Записатися на прийом з даних питань до працівників служби у справах дітей Вінницької міської ради мешканці Вінницької міської територіальної громади можуть за телефоном 65-50-50, отримати консультації спеціалістів з питань усиновлення, опіки, піклування, прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу – за телефоном 65-10-74, 50-90-61.

Для довідки:

День усиновлення — свято, яке з 2009 року в Україні щороку відзначалося 30 вересня та збігалося із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Відповідно до Указу Президента України № 455/2023 від 28.07.2023 День усиновлення, як і християнське свято, відзначається 17 вересня.

Коментарі у Facebook