Мер Вінниці Сергій Моргунов: “Розширюємо програму компенсації витрат на альтернативну енергетику”

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Відновлювана енергетика набирає велику популярність серед представників бізнесу нашої громади. Її потенціал грає суттєву роль у щорічному прирості потужностей та зменшенні навантаження на енергомережі всієї країни. Власне, муніципалітет всіляко сприяє підприємцям, які зареєстровані у Вінницькій міській територіальній громаді та здійснюють тут свою господарську діяльність в напрямку встановлення відновлюваних джерел енергії. Зокрема, сьогодні, 29 вересня, на черговій сесії Вінницької міської ради затвердили рішення щодо розширення переліку суб’єктів господарської діяльності дії Порядку впровадження механізму часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії. Тож відтепер претендувати на часткову компенсацію зможуть представники не лише мікро-, а й малого та середнього бізнесу.


“У межах підготовки до опалювального сезону та можливих терористичних атак по об”єктах критичної енергетичної інфраструктури – це надзвичайно важливе рішення. В даному випадку це не лише підтримка проєктів, які пов’язані з видобутком енергії з води, сонця, вітру, а й відчутне зменшення навантаження на енергосистему всієї країни. У 2023 році Вінниця завдяки альтернативній енергетиці використала на 15 % менше електроенергії”, – сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Передували таким змінам звернення від представників бізнесу, які мають досвід роботи у попередньому році під час блекаутів, коли енергоресурси збільшилися ледь не вдвічі. Втім, бізнес повинен продовжувати працювати і саме робота з використанням ВДЕ вже зарекомендувала себе як хороша можливість отримати енергонезалежність від зовнішніх чинників. Про це розповідає директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської Ради Максим Мартьянов.

“Наше поле діяльності охоплює багато напрямків, серед яких і створення сприятливих умов для переходу суб’єктами мікро-, малого та середнього підприємництва, які працюють у громаді, на роботу з використанням обладнання з виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії. Мета полягає в економії та раціональному споживанні енергоресурсів, зокрема електричної енергії, – говорить Максим Мартьянов. – Граничний обсяг компенсації для бізнесу не може бути більшим за 1 мільйон гривень. Однією з умов отримання компенсації є сплата податків за попередній рік. На компенсацію ми можемо спрямувати 30% від сплачених підприємцем податків до бюджету ВМТГ, але не більше фактичних витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ”.

Варто також зауважити, що в Україні відновлювана енергетика представлена вітряними, сонячними та гідроелектростанціями. До Порядку компенсацій увійшов саме цей перелік.

Як зазначалося раніше, у Вінниці вже є ряд підприємств, які встановили сонячні електростанції для власних потреб, їх загальна потужність складає більше 8 МВт. Це такі суб’єкти господарської діяльності, як GreenCool, Вінницька Харчосмакова фабрика, Солодка мрія, завод Рошен, Фруктона-ВН та інші.

Коментарі у Facebook