Сергій Моргунов провів чергове засідання штабу з підготовки до опалювального періоду

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Вінницька громада активного готується до наступного опалювального періоду, який уже незабаром розпочнеться. Сьогодні, 3 жовтня, міський голова Сергій Моргунов провів чергове засідання Оперативного штабу з підготовки до наступного опалювального сезону. Очільник громади заслухав доповіді представників підприємств критичної інфраструктури та директорів департаментів Вінницької міської ради щодо готовності громади до опалювального періоду 2023-2024 років.

«Чергова воєнна зима близько: готуємося пережити її гідно. Важливо діяти на випередження. Тому, завершуємо облаштування захисних конструкцій на об’єктах критичної інфраструктури. Запаслися генераторами та паливом, для забезпечення безперебійної роботи у разі блекаутів. Ця зима може бути складною. Щоб прожити її, маємо гуртуватись та робити максимум для стабільності в громаді», – зазначив Сергій Моргунов.


Важливою темою обговорення було впровадження безпекових заходів. Оскільки наша країна досі перебуває у стані війни й ворог в будь-який момент може відновити терористичні обстріли критичної інфраструктури України. Очільник громади доручив представникам підприємств прискорити впровадження, у межах своїх можливостей, безпекових заходів.

Генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик прозвітував, що, у межах підготовки до наступного опалювального періоду, працівники підприємства завершили всі заплановані роботи з підготовки теплового комплексу міста. Також він запевнив, що, на випадок блекауту, підприємство забезпечене генераторами та сформувало триденний запас палива, а з персоналом провели протиаварійні навчання.

Працівники КП «Вінницяоблводоканал», у межах підготовки до опалювального періоду здійснили ряд заходів. Зокрема завершили заміну понад 3-х кілометрів мереж водопроводу, відновили 131 водопровідну камеру та замінили понад тисячу метрів мереж каналізації. Також керівник підприємства Дмитро Кістіон зазначив, що підприємство на 100% забезпечене генераторами різної потужності.

Важливим також є й питання подачі електроенергії та газу в оселі вінничан. Так представник АТ «Вінницяобленерго» зазначив, що працівники підприємства завершують виконання запланованих заходів та продовжують, у межах можливостей, впроваджувати безпекові заходи. Представник АТ «Вінницягаз» зазначив, що працівники підприємства уже завершили всі роботи з підготовки до наступного опалювального періоду.

Готували до холодів і житловий сектор громади. Так департаментом житлового господарства, зокрема й на умовах співфінансування, було виконано ряд заходів у житлових багатоповерхових будинках. Серед яких: ремонт покрівель та міжпанельних стиків, заміна вікон на енергоощадні, ремонт електрощитових, заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж.

Завершують підготовку до опалювального періоду також лікарні, школи та дитячі садочки. Так, Акти готовності до наступного опалювального періоду отримало 11 закладів охорони здоров’я. Серед закладів освіти таких 115. Також там сформовано та підтримується запас пального на 6 діб.

Окрім того, увагу приділили й «пунктам незламності» на базі закладів освіти. Зокрема визначено 30 таких закладів, тут підготовлюють харчоблоки, де у випадку надзвичайної ситуації зможуть поїсти й випити теплого чаю всі охочі. Як зазначила представниця КП «Меридіан», на випадок таких ситуацій, підприємство сформувало запас продуктів харчування.

Підняли питання й встановлення системи автоматичного відкриття замків в підвалах, де громадяни можуть перечекати повітряну тривогу. Сергій Моргунов доручив пришвидшити цей процес. Адже укриття під час повітряної тривоги мають бути доступними.

Для довідки

Оперативний штаб з підготовки до наступного опалювального періоду об”єднує комунальні підприємства критичної інфраструктури, відповідні департаменти, комунальні підприємства обласної власності, які подають воду та тепло. Серед іншого, на засіданнях штабу відпрацьовують відповідні алгоритми, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, розробляють рішення щодо реагування на позаштатні ситуації.

Коментарі у Facebook