Ефективний ремонт доріг у Вінниці: нові технології у міжсезонний період

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Через нестабільність температури та значні опади взимку часто стається пошкодження асфальтового покриття на автошляхах. Щоб забезпечити належний стан доріг, комунальні служби у Вінниці систематично виконують ремонтні роботи. У міжсезонний період такі роботи здійснюються за допомогою двох технологій: “холодного” асфальтування та за допомогою рециклера.

За останній час дорожники робили ремонт у різних районах міста, чимало уваги приділяючи як магістральним дорогам Вінниці (де фіксують найбільший потік автотранспорту – громадського та приватного), так і шляхам на приєднаних територіях.


Начальник відділу ремонту об’єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Леонід Демченко розповів, що наразі це найдієвіший спосіб утримувати дороги в належному стані. В першу чергу йдеться про безпеку учасників дорожнього руху та мінімізацію аварій.

“Це дуже взаємопов’язані речі. Якщо зараз не усунути недоліки, в подальшому доведеться частіше ремонтувати муніципальний транспорт і на маршрутах буде значно менше одиниць рухомого складу, крім того, можливе і пошкодження приватних авто. Ми прагнемо, щоб громадський та приватний транспорт, спецтехніка та екстрені служби могли їздити містом без перешкод”, – пояснює він.

На вулиці Магістратській ремонтна бригада зранку працює над тим, щоб дорога була рівною та без вибоїн. Для цього використовують рециклер. Леонід Демченко пояснив різницю між технологіями:

“Наразі по місту працюють шість бригад як з холодним асфальтом, так і з рециклером. Рециклер – це техніка, яка розігріває вже підготовлену асфальтобетонну суміш для “укатки” в робочу карту. Перед цим дорожники її готують – роблять вертикальні кромки, очищують, а якщо є волога, то її випарюють та роблять повністю сухою, потім дорожню карту прокладають бітумом, щоб була зв’язка з вже існуючим покриттям і за допомогою віброплити її ущільнюють.Ми використовуємо обидві технології залежно від погодних умов. У випадку з холодним асфальтом не відрізняється підготовка робочої карти, а сам холодний асфальт не розігрівається, позаяк він є багатокомпонентним, містить пластифікатори, полімери і в тому числі органічні кислоти, які при контакті з повітрям випаровуються і асфальт одразу твердішає”, – розповів Леонід Демченко.

Коментарі у Facebook