Зустрічі наживо: вінницькі артисти взяли участь у мистецькому проєкті «Зустрічі на зеленій галявині “Три години миру”», який відбувся в Мюнстері

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Культурні взаємини на відстані стали не менш важливими, ніж зустрічі наживо. Вони сприяють збереженню культурної спадщини, розвитку міжнародного співробітництва та демонструють вдячність за підтримку та увагу до української діаспори. Одним із таких заходів став мистецький проєкт «Зустрічі на зеленій галявині “Три години миру”», який нещодавно провели у німецькому місті-партнері Вінниці, Мюнстері, в рамках XVI музичного фестивалю. У події взяли участь Вінницький академічний міський камерний хор ім. В. Газінського та Вінницький міський естрадно-духовий оркестр «ВінБенд».

Концертна програма транслювалась 18 травня в прямому ефірі для відвідувачів фестивалю в Мюнстері. Під час заходу міські колективи представили свою творчість німецькій аудиторії, виконуючи як українські патріотичні пісні, так і легендарні світові хіти. Ця подія не лише дозволила ознайомити німецьких глядачів з українською культурою, а й підтримати українську діаспору в Німеччині.

Вінничанка та членкиня правління спілки «Ukrainische Sprache und Kultur in Münster e.V.» / «Українська мова та культура в Мюнстері» Світлана Пассон подякувала організаторам заходу: «Я хочу висловити всім українцям, зокрема вінничанам, які долучилися до організації концерту, величезну повагу та вдячність! Пишаюся, що це наші люди! Це було професійно, талановито, бездоганно! Зібрати всю волю, коли в країні триває страшна війна, і співати попри все. В мистецтві теж наша українська сила, і її має бачити світ!»

Директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук підкреслив, що така міжнародна взаємодія не тільки розвиває культурні зв’язки, а й відкриває нові можливості для співпраці.

«Такі заходи, як мистецький проєкт «Зустрічі на зеленій галявині “Три години миру”» («DieGrünflächenunterhaltungfindet 2024») є символом єдності та підтримки між європейськими містами. Особливо важливими є культурні зв”язки міст Вінниця та Мюнстер. Ми розуміємо, що у ці складні для українців часи, культурні ініціативи стають ще більш значущими. Завдяки таким подіям світ дізнається про мистецький потенціал нашої територіальної громади та України загалом», – зазначив Максим Філанчук.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook