31 травня прийняла чергове рішення про розподіл видатків бюджету громади: куди спрямували близько 22,5 млн грн?

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вінницька громада продовжує активно підтримувати Збройні Сили України, першочергово направляючи на їх потреби фінансові ресурси.

«Традиційно на кожній сесії ми розглядаємо в першу чергу можливості фінансування по нашому першому пріоритету – це «Безпека та оборона». І саме зараз на оборону ми виділяємо майже 22, 5 млн грн. Найбільше – 11, 5 млн грн направляємо на бригаду «Червона калина» Нацгвардії. Нагада., вчора передали їм паливозаправник досить потужний, 240 FPV дронів та мавіки, а також 50 тисяч сухих душів. До речі, завтра чергова річниця утворення саме цього підрозділу, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. –Крім того, 500 тисяч передбачаємо на наш військовий госпіталь для реабілітації Героїв. 1 млн грн виділяємо на придбання шин для спецтехніки згідно із запитом однієї з частин, яка базується у Вінниці. Також продовжуємо фінансову підтримку Харківського національного університету внутрішніх справ, який релокований у Вінницю для покращення матеріально-технічної бази навчання майбутніх правоохоронців».


Сергій Моргунов повідомив, що Вінницька громада надала різнопланову допомогу 50 військовим частинам, із них 36 – підтримує на постійній основі.

«З початку року Вінницька міська рада на підтримку Сил безпеки та оборони вже спрямувала 340 млн грн, із них субвенції в розмірі майже 129 млн – це якраз на те, що ми не можемо самостійно, згідно Бюджетного кодексу України придбати. Та 161 млн спрямували на придбання автомобілів, дронів і тепловізорів. Далі ми не будемо зупинятися. Все залежить, у першу чергу, від надходжень до нашого бюджету. Наскільки буде стійко сьогодні в умовах війни працювати вінницька економіка», – підкреслив міський голова.

Нагадаємо, що цьогоріч Вінниця при формуванні бюджету передбачила на пріоритет «Безпека та оборона» близько 1 млрд грн.

Дбає громада і про фізичне здоров’я наших Захисників та Захисниць та їхню реабілітацію після поранень. Це і послуги мобільної стоматології на передовій, і забезпечення лікування як військових, так і членів їхніх родин у медичних закладах громади. На ці цілі самоврядці сьогодні спрямували 1,3 та 3 млн грн, відповідно.

А загалом з початку року на соціальну підтримку оборонців, їхніх сімей і родин загиблих Героїв адресували більше 14,5 млн грн, зазначила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь.

«Крім того, за пріоритетом «Турбота» у Вінниці продовжують робити вулиці зручними для людей на кріслах колісних. Зокрема, цим рішенням передбачено видатки на поточний ремонт елементів благоустрою з влаштування пандусів на вул. Хмельницьке шосе», – розповіла директорка департаменту фінансів.

Серед головних завдань залишається й створення безпечних умов перебування дітей в освітніх закладах. Відтак додаткові видатки спрямовано на капітальний ремонт споруд цивільного захисту у садочках №77 та №5, облаштування укриттів у шести ліцеях (№№11, 12, 13, 23 30,33).

«Звичайно в умовах воєнного стану, коли левова частка коштів бюджету йде на оборону, без підтримки міжнародних донорів нам було б набагато важче посилювати стійкість громади, нарощувати її економічний потенціал – каже Антоніна Лесь. – Ось і цього разу допомога нагодилася вчасно. Надійшов другий транш грантового проєкту німецької урядової компанії GIZ та ПРООН «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)». А це додатково понад 8 млн грн на реконструкцію приміщення для розміщення «Вінницького інноваційно-технологічного центру». Загалом на реалізацію цього проєкту ми від наших партнерів вже отримали 32,6 млн грантових коштів».

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook