Субсидіанти у Вінниці отримають пільгу на земподаток (відео)

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Питанням №1 30 серпня на сесії Вінницької міської ради став прийнятий рік тому новий, збільшений в 10 разів за останні 25 років податок на землю для 28 тисяч городян-фізосіб. З цього приводу під міськрадою вінничани влаштували пікет проти цього підвищення податку на землю і вимагали його скасувати чи зменшити до 2-3 разового підняття. Тому бабусі, які ймовірно як пенсіонери мають пільги на зем податок, тримали чорний плакат «Стоп грабіж!»


Всього перед міськрадою сьогодні стояли близько 50 активістів, переважно похилого віку на чолі із Палієм, Хортом, Веричем…

Також на сесію планували пройти активістки Гайда і Малиновська, але в дискусію в сесійній залі про платіжки за новим тарифом та скасування податку вони не втрутились…

Бо слово взяла депутатка Ганна Давиденко, яка дослівно сказала така:

– Людям байдужу ваші цифри і аргументи – вони проти податку і вимагають його скасувати. Бо навіть в Одесі цей податок менший, – зазначила Давиденко.

Після цього почалась предметна дискусія скільки у нас платників, які гроші збирається зібрати ДВФС і місто від землі 28 тисяч городян, хто і які має пільги та куди підуть ці 10 мільйонів від землі, якщо їх вдасться зібрати?

Тому як завжди в цей момент «шмалив» цифрами депутат Віктор Кривіцький, який спершу влаштував із Ганною Давиденко «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» і змусив колегу відповідати на незручні запитання.

Бо виявилось, що у місті 28 тисяч платників цього податку і більше 15 тисяч мають пільги… І якщо ДФС спершу розіслала 13 тисяч повідомлень-платіжок на суму 14,5 мільйонів, то кількість пільговиків зростає і зберуть із працюючих та більш-менш заможних городян не більше 10 мільйонів гривень за землю…

Втім, є 20-ка ТОП землевласників у Вінниці, де найбільше платить 68 тисяч в рік податку за 5,4 гектари землі один дуже відомий вінничанин… Але ДФС прізвище не назвала.

Зате всім нагадали, що податок цей не змінювався із 1993-го року і середня зарплата по Вінниці за ці роки виросла в 21 раз до середньої позначки в 9,5 тисяч. Тому депутати були не проти окрім 8-ми голосів, щоб податок цей не міняти і не скасовувати…

Під час сварки був і перехід на особисте, коли Вадим Кудіяров із «Батьківщини» наїхав на Ганну Давиденко за «популізм», всі її «піар-протести» по Сабарову, Хіміку і тепер по землі, які призвели до жалюгідних 7% популярності «Батьківщини» у Вінниці…

Дали слово і Наталії Панчук – депутатці, якій дісталось свого часу від Ганни Давиденко у давній депутатській бійці жінок із ВМР…

Тобто, «напалм» по землі був на 100% і 30-го серпня в передостанній день літа в сесійній залі із словесною спекою не справлялись кондиціонери!

І варто визнати, що «за» аргументи депутатки Давиденко про зміну податку підтримали тільки 8 депутатів разом із нею із 40-ка присутніх… Решта «бомбили» Ганну Віталіївну як могли! Тому далі буде ще буде більш гаряче і запекліше… І до кожного виступу на сесії варто готувати цифри, аргументи і факти.

Цікаво, буде побачити список поіменного голосування про цій болючій темі.

А ще коли стало зрозуміло, що компроміс треба шукати не у сварці, а діалозі – мер Вінниці дав протокольне доручення надати на наступній сесії пільгу із земельного податку всім власникам субсидій:

– Даю доручення. Підготуйте цифри і пояснення для депутатів на комісії та сесію за місяць по власниках субсидій, які мають оподатковані ділянки, – сказав мер Вінниці.

Після цього частина депутатів зітхнули із полегшенням, бо із ситуації справді треба шукати вихід… І ще думати про наступні вибори до ВМР, якщо ти вирішив знову бути депутатом і відповідальною людиною в громаді Вінницької ОТГ.

Бо вибір тут справді не простий… З однієї сторони податок, який для 40% платників складає до 1000 гривень на рік, для 24% – до 1500 і для 8% – до 2,5 тисяч гривень на рік. І лише 4% крупних землевласників платять чи будуть платити за свої «клаптики» 4 і більше тисячі до бюджету громади…

Багато це чи мало – дискусія триває! Але пенсіонерів, фронтовиків, багатодітних, інвалідів і субсидіантів просять не турбуватись – з них гроші на 20% підвищення в сумі 19 мільйонів заплат нянь, вихователів та тренерів у Вінниці не братимуть…

Готуємо поіменні списки депутатів по голосуванню “за” і “проти” зміни земельного податку у Вінниці. Адже із 40-ка депутатів на сесії 8 готові були до зміни, а решта поки-що вивчає ситуацію та не зважає на вуличні акції протесту. Тому дискусія щодо земельного податку у Вінниці, який для одних став непідйомною сумою, а інші його легко платять як за вечерю в ресторані, триває. Хочемо почути Ваші думки, а також готуємо коментарі депутатів та фахівців з цього приводу.

Коментарі у Facebook