До Всесвітнього дня боротьби з інсультом 29 жовтня для відвідувачів Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування провели лекцію, під час якої спеціалісти обласного центру контролю та профілактики хвороб розповіли старшим людям, як розпізнати інсульт та захиститися від нього.
«На жаль, статистика щодо захворюваності на інсульт в Україні невтішна. Це дуже поширене захворювання. У групі ризику перебувають люди старшого віку. Ми турбуємося про здоров’я наших відвідувачів, тому регулярно у співпраці з Центром контролю та профілактики хвороб влаштовуємо просвітницькі заходи та обговорюємо хвороби та засоби профілактики», – зазначила завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.
Лекцію для підопічних Терцентру провела представниця ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», лікарка загальної гігієни** Ірина Мітічкіна**.
«Захід відбувся у межах промоції здорового способу життя серед населення громади. Наша мета – підвищити обізнаність населення про те, які є ознаки інсульту і як треба діяти, щоб зберегти здоров’я і врятувати життя. Люди віком понад 55 років перебувають у зоні ризику. Вони обов’язково мають знати перші ознаки і правильно зреагувати на них, адже у такому випадку кожна хвилина важлива для збереження життя. Проте хвороба помолодшала за останній час, і інсультом хворіють навіть підлітки. Це стає загрозою для суспільства, тому слід вжити всіх заходів для профілактики. Потрібно, перш за все, контролювати тиск, тому що причиною є артеріальна гіпертензія. А неконтрольоване підвищення артеріального тиску призводить до такої трагедії, як інсульт», – зазначила Ірина Мітічкіна.
Захід зібрав чимало зацікавлених терцентрівців. Серед них – 72-річна відвідувачка закладу Світлана Миколаївна.
«На жаль, я сама п’ять разів стикалася з інсультом. Вперше пережила у 45 років. Раз на три роки лягаю в лікарню, постійно контролюю тиск, вживаю медикаменти. Сьогодні прийшла на лекцію, щоб дізнатися про цю хворобу щось нове, почути про сучасний погляд на проблему», – говорить жінка.
Джерело: ВМР