Сьогодні, 29 жовтня, у Вінниці відбулося засідання Ради підприємців під головуванням міського голови. Основною темою зустрічі стало впровадження енергоефективних рішень та забезпечення безбар’єрності в громаді з огляду на бізнес-діяльність. Ці заходи важливі для зміцнення стійкості громади та адаптації до потреб населення.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що виклики, з якими зіштовхується кожна громада в Україні через повномасштабну війну потребують ухвалення оперативних рішень, які допоможуть запобігти кризам та водночас допоможуть простимулювати стабільний розвиток економіки. Тому місто активно вивчає міжнародний досвід та має наміри залучати підтримку зовнішніх партнерів для реалізації проєктів, які стосуються безбар’єрності та енергоефективності. Він також подякував вінницьким підприємцям за розуміння ситуації та залученість у ці процеси.
«Перше питання важливе в умовах атак ворога на енергетичну інфраструктуру. Працюємо над ним комплексно. Бізнес, у тому числі за нашою програмою часткової компенсації, – встановив уже понад 15 МВт “сонця”. На цьому зупинятися не плануємо. Уже вивчаємо досвід наших європейських міст-побратимів в питанні отримання електроенергії від вітрових турбін різного типу, – сказав Сергій Моргунов. – Розглянули також ще одну важливу тему – безбар’єрність. Над цим напрямом ми працюємо близько двадцяти років, і маємо непогані результати. Разом з тим важливо продовжувати цю роботу і в комплексі розбудовувати фізичну, інформаційну, економічну, освітню, цифрову та суспільну безбар’єрність. Вінничани мають відчувати, що громада крок за кроком все більше адаптується під потреби людей з інвалідністю».
Заступник міського голови Владислав Скальський зазначив, що енергоефективність та безбар’єрність на державному рівні координується Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, яке ініціювало створення Офісів декарбонізації та енергоефективності в регіонах. Тоді ж Вінниця стала першим містом, де такий майданчик і створили.
«Офіс декарбонізації надає підтримку бізнесу та місцевому населенню в контексті зміцнення енергонезалежності та низьковуглецевого розвитку громади та країни в цілому», – додав він.
З вітальним словом в онлайн-форматі перед учасниками Ради виступила голова правління АТ «Фонд декарбонізації України» Олеся Міщенко. Вона розповіла про те, як бізнес може отримати фінансову підтримку для проєктів з енергоефективності та декарбонізації. Мінімальна сума кредитування в цьому ключі становить 120 тисяч грн, максимальна – 25 млн грн на проєкт.
Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська розповіла присутнім про роботу Вінниці в частині створення безбар’єрного простору, а також детально окреслила головну мету затвердженої цьогоріч міської Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької міської територіальної громади на 2024 – 2027 роки. Так, за її словами, документ охопить одразу шість блоків: фізичну, освітню, інформаційну, цифрову, громадянську та суспільну, а також економічну безбар’єрність.
«Економічна безбар’єрність, забезпечує рівні умови та можливості для всіх громадян незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю. Отож наші фахівці визначили заходи, які передбачають проведення досліджень щодо можливостей працевлаштування громадян без «бар’єрів» та заходи, спрямовані на інфраструктурне, адміністративне, навчально-освітнє для молоді, жінок, осіб старшого віку, осіб з інвалідністю, налагодження комунікації між міською владою, бізнесом, навчальними закладами, покращення якості перекваліфікації та підготовки кваліфікованих кадрів з метою впровадження принципів доступності під час пошуку роботи та працевлаштування, так і під час зайнятості та кар’єрного зростання», – сказала Ольга Ремешевська.
Під час заходу виступили директор Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості Роман Трофимчук та начальник відділу забезпечення зайнятості соціального захисту осіб з інвалідністю територіального Вінницького відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Олександр Іжаківський, які розповіли про перспективи та можливості працевлаштування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Джерело: ВМР