Попри повномасштабну війну культурні установи України активно розвивають міжнародне співробітництво. Проєкт «Бібліотеки-посестри» — яскравий приклад таких ініціатив. Завдяки йому «Вінницька міська централізована бібліотечна система» стала однією з 45 українських і британських бібліотек, що об’єдналися в партнерські відносини. Проєкт започаткований спільно БФ «Бібліотечна країна» та британською організацією «Library Connected» та має на меті налагодження партнерських стосунків, обмін досвідом, спільну протидію дезінформації та проведення онлайн заходів.
Як повідомила директорка ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» Олена Заквацька книгозбірні-учасниці проєкту обирали за подібними ознаками: спеціалізацією бібліотеки, кількістю жителів у населеному пункті тощо.
Наприкінці жовтня відбулася зустріч в онлайн форматі, під час якої було підписано тристоронній Меморандум про співпрацю Вінницької міської централізованої бібліотечної системи та Бібліотечної служби міста Ковентрі за підтримки БФ «Бібліотечна країна».
«Наразі проведено дві онлайн зустрічі, в ході яких відбулося знайомство з колегами-партнерами та затверджено план майбутньої співпраці наших закладів. Також обговорено спільні проєкти та заходи, які будуть реалізовані на базі Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва. Переконані, що така співпраця двох бібліотек України та Великобританії є важливим кроком у збереженні та поширенні культурної спадщини обох країн!» – підкреслює Олена Заквацька.
Також ця співпраця дає можливість українським фахівцям долучитися до передових методик роботи з дітьми та молоддю, які використовують британські колеги.
«Такі проєкти розвивають українсько-британські культурні зв’язки та забезпечують можливість впливати на суспільство, виховуючи культурну свідомість нового покоління. Співпраця українських і британських бібліотек є не лише знаком солідарності, а й стимулом для професійного зростання», – додає директорка ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система».
Джерело: ВМР