Майбутні водії трамваїв та тролейбусів здають заліки у Вінниці

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У Вінницькій транспортній компанії триває підготовка майбутніх водіїв трамваїв і тролейбусів: теорію вже засвоєно, тепер стартували практичні заліки на маршрутах.

«Предмет «Правила технічної експлуатації» налічує 50 годин. Вивченню предмета претенденти у водії виділяли по 4 години щодня. Вони вивчали контактну мережу, колійне господарство, види зупинок та кінцевих пунктів. Опановували організацію руху, ремонти та технічне обслуговування трамвая. Цього разу одночасно навчання проходили 3 водії тролейбуса та 5 водіїв трамвая, з них 6 жінок та 2-є чоловіків», – розповідає викладач навчального комбінату Андрій Мороков.

Стартувало навчання у вересні. Наразі ж учні знайомляться з майбутньою роботою вже в кабіні водія.

Щоправда, замість пасажирів в салоні вагона – компетентна та професійна комісія. До її складу увійшли викладачі, кермувальниці трамваїв, майстри трамвайного депо.

Бажання отримати фах водія та водійки громадського транспорту у групі виявили 5 хлопців та дівчат. Серед них Ліна Ярмолинська. Дівчина за спеціальністю архітектор, втім, кермо трамвая, каже, вабить більше, ніж проєктування міського простору.

«Мене завжди вабила залізниця, але потяг – то для мене поки ще щось недосяжне. Тому обрала для себе, на початок, трамвайну колію і вагон. Я усвідомлюю, що це відповідальна робота, серйозна, дещо складна та впевнена, що з мене буде гарна водійка. Маю досвід за кермом легкового автомобіля, тому це вже гарний плюс. Під час теорії закріпили техніку безпеки, будову трамвая, вчили чисельні назви зупинок, також, що треба бути ввічливими із пасажирами. Домашнє завдання виконувала відповідально. Багато нового і цікавого для мене, зокрема, я не знала, що трамвай самостійно підсипає собі пісок в юз», – розповідає Ліна Ярмолинська, претендентка у водійки трамвая.

Сьогодні дівчина руками міцно тримає кермо, а ноги – на гальмах. Під час зупинки оголошує її назву та попереджає пасажирів про відкидну сходинку та просить бути обережними.

«Правильно рушити, пригальмувати, десь проїхати накатом, зменшити чи збільшити швидкість. Все це потрібно було виконати досконало. Мені вдалося здати залік з першого разу», – радіє дівчина.

Поряд, за кожним рухом учня, спостерігає фахівець із досвідом.

Надія Богдан працює начальницею трамвайного маршруту. За спиною жінка має багаторічний досвід за кермом електротранспорту. Тож, ділиться ним з учнями.

«Це професія саме за покликанням, людина має відчувати що це дійсно те, чим вона хоче займатися, тому що це дуже важка та відповідальна робота. Робочий день водія громадського транспорту починається о 5-й годині ранку, о 5:15 трамвай вже виїжджає на лінію. Погодні умови теж впливають на важкість роботи, в спеку в кабіні дуже жарко, а взимку навіть якщо все засипано снігом водії все одно повинні виїжджати на маршрут. В роботі водія надважлива безпека. Водій повинен завжди контролювати, щоб нічого зайвого не було на коліях, пам’ятати про правила дорожнього руху не лише трамвая, а й слідкувати за рухом інших транспортних засобів, пам’ятати про безпеку перехожих та безпосередньо пасажирів. Важливо, щоб і водії авто та перехожі теж не забували пропускати трамвай, не підходити близько до колій, пам’ятайте що трамвай це величезна конструкція вага якої понад 20 тонн поважайте працю водіїв та дбайте про власну безпеку», – розповідає начальниця маршруту «Залізничний вокзал» по трамваю Ніна Богдан.

Після проходження іспитів в регіональному центрі та отримання посвідчень водіїв відповідної категорії, майбутні фахівці пройдуть стажування на міських маршрутах. А вже тоді, підготовлені кермувальники будуть допущені до роботи у Вінницькій транспортній компанії.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook