До Вінниці з робочим візитом завітала делегація фахівців з водопостачання зі швейцарського Цюріха. Серед гостей — Андреас Петер, керівник підрозділу контролю якості WVZ, проєктний менеджер Skat Consulting Ltd Флоріан Клінгель і експертка Алевтина Сердюк.
В ході зустрічей, як повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, обговорили комплекс питань пов’язаних з забезпечення якісною питною водою вінничан та модернізацією системи водопостачання.
“У фокусі уваги — впровадження сучасних рішень для очищення води, оптимізація роботи насосних станцій, використання відновлюваних джерел енергії, а також можливості альтернативного водопостачання. Швейцарські фахівці можуть допомогти з проектною частиною майбутньої стратегії в сфері водопостачання. Маємо попередні домовленості щодо технічних консультацій на етапі підготовки проєктів та обміну досвідом.”, — зазначив очільник міста..
Своєю чергою, як зазначив керівник підрозділу контролю якості водопостачальної компанії Цюриха (WVZ) Андреас Петер, його позитивно вразив рівень вінницьких фахівців та підходи, які застосовуються в нашому місті. Також йому було приємно перебувати в місті, з яким склалась довга історія успішних взаємовідносин.
“Приклад успішної співпраці надихає на подальшу роботу. Ми готові поділитися певним своїм досвідом. У своїй роботі ви стикаєтеся з особливими викликами. Але і ми також маємо свої виклики. Населення знецінює якість питної води, звикаючи, що вона є. Натомість люди, наприклад, мало знають про зміни клімату і те як вони впливають на запаси питної води, про скорочення енергетичних витрат тощо”, — поділився Андреас Петер.
Протягом кількох днів експерти із Цюріху мали змогу ознайомитися зі станом різних об’єктів водоканалізаційного господарства міста.
За словами заступника міського голови Романа Фурмана, якісне водопостачання — надзвичайно важливе питання для нашого міста та муніципалітету. Проте без сторонньої підтримки покращити теперішній стан справ буде доволі важко, хоча б через те, що основне джерело водопостачання нашого міста — річка Південний Буг протікає територіями різних областей країни. І тут потрібна допомога також з боку держави та міжнародних партнерів.
“Через вплив різних факторів як то робота суб’єктів господарювання та фермерських господарств за останній час стан води в нашому основному джерелі водних ресурсів – річці Південний Буг погіршився. Крім того, ми маємо додаткові виклики, пов’язані зі змінами клімату та потенційним зменшенням об’єму води. Дані досліджень свідчать, що в нас немає великої перспективи щодо заміни нашого основного джерела води. Тому для нас принципово важливим є збереження наявних водних ресурсів та об’єктів водопостачання. Необхідно напрацювати комплексний план розбудови, розвитку відновлення розпочинаючи від малих річок, і завершуючи річкою, яка є основним джерелом водопостачання, рухаючись в напрямку збереження наявних водних об’єктів та очищення води”, — зазначив Роман Фурман.
Джерело: ВМР