У Вінниці стартував пілотний проєкт «Гуртомá» для збору інформації про річку Тяжилівку
Платформа дозволяє містянам поділитися враженнями, проблемами та побажаннями щодо Тяжилівки, а також зафіксувати дані про флору та фауну цього регіону.
Як розповіла менеджерка проєктів «Інституту розвитку міст» Катерина Пісоцька, Тяжилівка – одна із найдовших малих річок Вінниці, яка об’єднує різні території та райони, що й робить її важливим та складним елементом на мапі нашого міста.
«Така протяжність тягне за собою чимало проблем, оскільки русло річки є спільним для різних користувачів, в тому числі й для тих, хто її не дуже цінує. Та ми впевнені, що окрім всього негативного, береги Тяжилівки, як і сама річка, для когось є місцем спогадів про дитинство, асоціацією із рідним подвір’ям чи місцем щоденної прогулянки вздовж неї. Тому ми хочемо дослідити ці думки та дізнатись, що люди зараз роблять біля її берегів, що помічають, що їх турбує, що їм цінно там», – зазначила Катерина Пісоцька.
«Розробка платформи для партисипації “Гуртомá” стала для команди дослідників та містопланувальників Restart водночас цікавим завданням й викликом. Адже попереднього досвіду створення подібних проєктів ми не мали. На різних етапах нам вдалось зібрати класну команду експертів, які були зацікавлені експериментувати та пробувати. Так, у нас вийшло обʼєднати сили команди Restart, щоб придумати дизайн та логіку використання платформи (які питання нам важливо ставити респондентами та які цифрові інструменти допоможуть як найінформативніше розповісти про свій досвід)», – розповіла Маргарита Борисова, представниця СОО Restart.
За її словами, команда Карлоса Сандовала Оласкоага, доцента Northeastern University, керівника лабораторії масштабованої участі у дизайні та співкерівника Local Code Lab в MIT, повністю розробила технічні рішення та перетворила ескіз на робочу платформу. А колеги з Вінниці погодились стати першим пілотним містом, яке має територію для дослідження – мала річка Тяжилівка, частина водної мережі міста, й проєкт «Малих річок» в цілому. «На фінальних етапах ми разом вдосконалили наповнення платформи. Дуже чекаємо на активну фазу проєкту та можливість перевірити платформу в дії. Це хвилюючий етап, який покаже її переваги, але й разом з тим допоможе допрацювати недоліки», – додала Маргарита Борисова, СОО Restart.
Завітайте на платформу за покликанням.
Розробники зауважують, що наразі сайт працює на ноутбуках та стаціонарних комп’ютерах, але для телефонів поки ще не пристосований.
Отримані завдяки платформі результати, допоможуть фахівцям «Інституту розвитку міст» краще зрозуміти, чим живе Тяжилівка, та поглянути на неї очима місцевих жителів. Це стане основою для майбутніх ініціатив щодо покращення стану річки та створення привабливого простору на її берегах.
Джерело: ВМР