На міські маршрути щодня виходять 115 тролейбусів, 69 трамваїв і 55 муніципальних автобусів. Загалом обслуговуються 44 км трамвайних і 89 км тролейбусних ліній.
Формування тарифу залежить від витрат на електроенергію, пальне, ремонт, запчастини та заробітну плату працівників. Економічно обґрунтована собівартість проїзду в міському електротранспорті, становить майже 20 грн за одного пасажира.
«Наразі 141 тисяча пасажирів щодня сідає у вінницький громадський транспорт. 44 тисячі з них – це пільгові категорії. Щоб трамваї, тролейбуси та автобуси були доступними та зручними для людей, Вінницька транспортна компанія подала документи для перегляду тарифу на проїзд. Востаннє це робили у серпні 2021 року. З того часу суттєво зросли ціни на матеріали, запчастини, газ та електроенергію. Наприклад, вартість електрики для транспортної компанії зросла з 3,74 грн за кВт у 2021 році до 10,16 грн нині. Без корегування тарифу підприємство не зможе розвиватися та покращувати якість послуг», – розповідає директор департаменту транспорту та міської мобільності ВМР Андрій Сорокін.
З 15 грудня діятимуть такі тарифи на послуги перевезення одного пасажира міським транспортом:
Трамвай, тролейбус — 12 грн;
Муніципальний автобус — 15 грн.
Вартість квитка залишилась соціально орієнтованою, оскільки вона значно менша за економічно обґрунтований рівень Рішення набирає чинності з 15 грудня 2024 року.
Для тих, хто найчастіше обирає вінницький громадський транспорт, найкращим рішенням для оплати проїзду буде проїзний:
- «Безлімітний» – 1125 грн на місяць для необмеженої кількості поїздок;
- з обмеженою кількістю послуг – 750 грн на 130 поїздок, строком до 30 календарних днів;
- для студентів ВНЗ – 375 грн за 130 поїздок, що вигідно для тих, хто часто їздить до університету;
- для учнів шкіл, гімназій, ліцеїв — 225 грн за 130 поїздок.
Також, нагадуємо, що у зв’язку із корегуванням тарифів на проїзд у міському електро- та автотранспорті загального користування, усі придбані проїзні слід активувати до 14 грудня. У разі, якщо ви цього не зробите, проїзні не активуватимуться на валідаторах через різницю тарифів, а ваші картки необхідно буде принести на техобслуговування, а саме перепрошивку у Відділ обслуговування клієнтів.
Джерело: ВМР