Вінницький міський голова презентував безбар’єрні ініціативи на засіданні Ради безбар’єрності

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Сергій Моргунов, міський голова Вінниці, взяв участь у розширеному засіданні Ради безбар’єрності, організованому Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки ВООЗ та UNICEF-Україна в рамках реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Захід був присвячений питанням інклюзії та доступності в українських громадах.


Серед учасників цього заходу були також представники Уряду, голови профільних комітетів Верховної ради, представники посольств Франції, Швейцарії та Японії, офіційні представники ВООЗ, Юнісеф, Програми розвитку ООН, Ради Європи, U-Lead та інших міжнародних організацій в Україні, начальники обласних військових адміністрацій, представники територіальних громад та організацій громадянського суспільства.

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на “після війни”. Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Учасники засідання проаналізували результати, яких вдалося досягти цього року, та обговорили плани на наступний.

Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, зазначила, що одним з пріоритетів на наступний рік є просування доступності в громадах.

«Безбар’єрність стає все більшим пріоритетом для українців та українок. Зростає розуміння цінностей і відповідно, запит на рішення, результати. Сьогодні ми зібралися разом – представники Офісу Президента України, Уряду, територіальних громад, організацій громадянського суспільства, партнерів з розвитку, щоб вивести політику безбар’єрності з кабінетів та сторінок документів на вулиці в українські міста та села», — зазначила вона.

Цей процес вже йде, і на одній з панельних дискусій мери міст Буча, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Тернопіль та Полтава розповіли, про певні кроки по запровадженню безбар’єрних рішень в їхніх громадах.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов презентував роботу в контексті адаптації міського середовища до потреб людей з інвалідністю, яка триває у Вінницькій громаді протягом 20 років.

«В цьому році ми затвердили нову Програму безбар’єрного простору громади. Створили Раду безбар’єрності та комісію із обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності, яка перевіряє різні об’єкти і готує висновки. Потім вони лягають в капітальні видатки на приведення закладів різного типу до стандартів безбар’єрності. Крім того, ми продовжуємо працювати над облаштуванням інфраструктури нашого міста. Усі новозбудовані протирадіаційні укриття – доступні для людей з інвалідністю. Цьогоріч ми встановили 17 пандусів у житловому секторі. З облаштуванням тактильної плитки понизили 44 тротуарні з’їзди на перехрестях. І наша команда буде продовжувати цю роботу і навіть реалізовувати експериментальні проєкти, – сказав Сергій Моргунов. – Створення безбар’єрного простору – це довгостроковий процес, але він обов’язково принесе результати, якщо усі його учасники — влада, бізнес, громада — будуть працювати разом».

Під час розширеного засідання Ради безбар’єрності учасникам також презентували результати роботи у сфері безбар’єрності. Профільні міністри розповіли про механізми впровадження флагманських проєктів, працевлаштування та ветеранську політику.

«Хочу наголосити на важливості не імітувати безбар’єрність, а впроваджувати якісні та довгострокові рішення. Цей проект має всіх обʼєднати – громади, центральну владу, бізнес, міжнародних партнерів. Адже питання безбарʼєрності це не просто вимога часу, це потреба мільйонів українців», — наголосив під час засідання Ради безбар’єрності Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Джерело: ВМР
Коментарі у Facebook