У Вінниці позначили 26 туристичних локацій на «Мапі безбар’єрності: Туризм»

Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

В Україні запустили «Мапу безбар’єрності: Туризм», яка показує доступність туристичних об’єктів у різних регіонах. З Вінниці та області на ній представлено близько 30 локацій.

«Мапу безбарʼєрності: Туризм» презентувала громадська організація «ЛУН Місто» спільно з Державним агентством розвитку туризму України (ДАРТ) у грудні минулого року. Вона стала логічним продовженням загальноукраїнської мапи безбарʼєрності і поки що містить близько 600 об’єктів туризму з семи областей України: Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Тернопільської і Хмельницької. Втім, команда продовжує працювати над її наповненням.


«Ми прагнемо зібрати максимально повну інформацію щодо рівня доступності просторів України. Наша мета – допомогти користувачам мапи знаходити локації, які найкраще відповідають їхнім потребам щодо комфорту», – зазначила на презентації співзасновниця ГО «ЛУН Місто» Анна Денисенко.

Як користуватися мапою?

Переглянути «Мапу безбарʼєрності: Туризм» можна за посиланням:

Поки що на ній представлені 26 об’єктів Вінниці у категоріях: кафе/ресторани, культура/дозвілля, медицина, парки/сквери, укриття, інше (ЦНАП). Крім цих категорій на мапу можна додавати об’єкти й інших, зокрема це вокзали, готелі, житло, вулиці/площі, транспорт, заклади, дитячі майданчики, освіта, соцпослуги, спорт, магазини, банки/гроші, АЗС. Їх усі можна відфільтрувати залежно від того, які саме заклади вас цікавлять.

Щоб подивитися, наскільки доступним є той чи інший об’єкт, достатньо клікнути на нього на карті. Тоді відкривається текстовий перелік наявних у ньому елементів доступності (на вході, у внутрішньому просторі, на тротуарі й паркінгу) із зазначенням наявності укриття. Зокрема, можна подивитись, чи є вхід врівень з землею, чи має стійка реєстрації понижену секцію, чи є в закладі розміщення номери для осіб з інвалідністю тощо.

Найбільш інклюзивні локації позначені зеленим кольором, найменш безбарʼєрні – червоним.

«Війна, що триває в Україні, поставила перед сферою гостинності нові виклики. Водночас на першому плані опинився запит на доступність, безбар’єрність та інклюзивність в туризмі. Мапа безбар’єрності від ЛУН – це чудова ініціатива, щоб просувати якомога більше свідомих бізнесів, і спонукати інших також ставати доступними для всіх громадян, незалежно від їхніх потреб. Наш департамент активно працює над тим, щоб долучитися до наповнення мапи доступності інформацією про заклади гостинності та об’єкти туризму Вінницької громади. Наразі там позначено 26 об’єктів, тож потенціал для наповнення мапи залишається значним», – говорить директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені.

Як доповнити мапу безбар’єрності?

Щоб додати на мапу туристичні локації свого регіону чи міста потрібно написати на пошту [email protected]. Тема листа: Туризм.
Також на «Мапі безбарʼєрності: Туризм» є форма зворотного звʼязку, у якій можна залишити коментар, якщо ви помітили неточність в інформації про уже наявні там об’єкти.

Департамент маркетингу міста та туризму готовий надавати супровід бізнесу щодо введення необхідних даних. Звертатися можна за адресою [email protected].

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook